خرید سنگ ساختمانی

طراحی فضای داخلی با سنگ ساختمانی زمینه آبی

انتخاب رنگ از مهمترین کارها برای طراحی دکوراسیون داخلی برای هر ساختمان می باشد. از انتخاب رنگ وسایل گرفته تا انتخاب رنگ متریال. در بین رنگها، رنگ آبی یک رنگ پرطرفدار است که رَدی از آن در هر خانه ای دیده می شود. سنگ ساختمانی هم از جمله مصالح پر استفاده در خارج و داخل ساختمان می باشد.

خوشبختانه سنگهای ساختمانی به دلیل اینکه در طبیعت تشکیل می شوند، دارای تنوع رنگ بسیار زیادی می باشند. رنگهایی که به صورت یکنواخت در سطح سنگ ایجاد نشده اند؛ که همین امر باعث به وجود آمدن زیبایی خاص و منحصربه فردی در سنگ شده است. رنگ آبی از جمله این رنگ ها می باشد.

در این مقاله قصد داریم چند ایده جذاب برای طراحی و چیدمان هرچه بهتر سنگ ساختمانی آبی به شما ارائه دهیم. اما قبل از آن یک توضیح مختصر درباره رنگ آبی می دهیم.

تنالیته رنگ ابی

رنگی آبی

شاید در دنیا فردی پیدا نشود که از دیدن رنگ آبی لذت نبرد. رنگ آبی به دلیل ایجاد حس آرامش در افراد جز رنگ های بسیار پر استفاده می باشد. رنگ جذاب آبی یکی از ۳ رنگ اصلی است که نماد دریا، آسمان، طراوت، صلح، صداقت، عقل، سلامت، … می باشد. رنگ آبی در دسته رنگ هایی قرار می گیرد که هم رسمی است و هم غیر رسمی؛ هم در پوشاک دیده می شود هم در لوازم؛ هم زنانه است هم مردانه.

علاوه بر این ویژگی ها رنگ آبی از جمله رنگهای است که به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود. ابی خود یک رنگ سرد است و ترکیب آن با رنگ های گرم مانند نارنجی، زرد، قرمز، … از ترکیب های فوق العاده جذاب می باشد. یا حتی ابی را می توان با رنگ های سرد دیگر مانند سبز سِت کرد.

بر اساس این ویژگی ها و خصوصیات فراوان دیگر، رنگ آبی به یکی از رنگ پرطرفدار در دنیا تبدیل شده است.

مطالعه بیشتر: طراحی فضای داخلی با سنگ های ساختمانی زمینه روشن

سنگ ساختمانی با زمینه آبی

سنگ های ساختمانی در طی هزاران سال تشکیل می شوند. در این مدت زمانِ طولانی مواد موجود در خاک با مواد مختلفی ترکیب می شوند، که از ترکیب این مواد، رنگ سنگ طبیعی ایجاد می شود. رنگ آبی  به دلیل وجود کربن آلی در سنگ به وجود می آید.

همچنین این سنگ ها در شرایط و مکان های متفاوتی ساخته می شوند. درنتیجه سنگ ها جنس های مختلفی هم دارند. پس اگر بخواهیم انواع سنگ ساختمانی زمینه آبی رنگ را نام ببریم، باید بگوییم سنگ مرمر آبی، سنگ مرمریت آبی و سنگ گرانیت آبی.

این سنگ ها ویژگی های خاص خود را دارند اما در همه قسمت های ساختمان می توان از آنها استفاده کرد.

سنگ مرمر آبی

طراحی دکوراسیون داخلی با سنگ ساختمانی آبی

همانطور که در بالا بیان کردیم هم رنگ آبی و هم سنگ ساختمانی را می توان در همه قسمت ها استفاده کرد. مکان هایی مانند پذیرایی، آشپزخانه، اتاق ها به ویژه اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی.

گفتن این نکته ضروری می باشد که استفاده از سنگ اسلب هر سنگِ ساختمانی زمینه آبی در هر قسمتی زیبایی آن مکان را دو برابر می کند. با اینکه سنگ اسلب گران تر از بقیه سنگ ها می باشد اما نمای آن به مراتب عالی و زیباتر می باشد.

اما برای چیدمان فضای داخلی خانه می توانید از انواع سنگ ساختمانی ابی برای کف و دیوار ها استفاده کنید. برای مثال برای پذیرایی از سنگفرش آبی را در کنار سرویس مبلمان نارنجی یا زرد ملایم انتخاب استفاده کنید. یا مبلمان رنگ روشن با کوسن هایی به رنگهای شاد و گرم. همچنین قرار دادن درختچه ها یا گلدان های زیبا روح طبیعت را بیشتر به فضا منتقل می کند.

برای آشپزخانه از دیوار ها و سنگ کف را سفید یا زمینه روشن انتخاب کنید و از سنگ آب برای جزیره، کانتر یا کابینت ها استفاده کنید. اما قسمتی که مخصوص رنگ ابی می باشد اتاق خواب است. در اتاق خواب دستتان باز که به هر میزان که دوست دارید از رنگ ابی استفاده کنید، می توانید از رنگ آبی به تنهایی استفاده کنید یا در ترکیب با دیگر رنگها و سنگ ها.

سرویس بهداشتی و حمام هم به عنوان قسمت هایی از خانه که همیشه انتظار داریم تمیز باشند، انتخاب سنگ ابی بسیار ایده عال می باشد. حال می توانید فقط از روشویی سنگ استفاده کنید یا کل سرویس بهداشتی را از سنگ ابی استفاده کنید و اِلمان های رنگی در آنجا استفاده کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که به هر میزان از رنگ آبی که استفاده کردید حتما از جزئیات با رنگ های شاد و گرم استفاده کنید. و حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

برای انتخاب سنگ ساختمانی مناسب هم با دفتر ملت سنگ تماس بگیرید، کارشناسان با صبر و حوصله آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

سوالات متداول

سنگ های مرمر و مرمریت آب را جذب می کنند یا نه؟

این سنگها درمقایسه با بقیه سنگ ها جذب بیشتری دارند، اما در زمان تولید آنها، یکسری عملیات فراوری انجام می دهند که جذب آب کمتر می شود.

سنگ اسلب چه سنگی است؟

سنگ اسلب به سنگ های ساختمانی طبیعی می گویند که در ابعاد بزرگ معمولا بیشتر از ۲ متر برش داده می شوند.

رنگ آبی با رنگهای خنثی هم ترکیب رنگی بسیار جالبی درست میکنه.

بله کاملا درسته. این ترکیب رنگ از رایج ترین ترکیب های رنگی آبی (Blue color) است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin