طراحی فضای داخلی با سنگ سفید و روشن

طراحی فضای داخلی با سنگ های ساختمانی زمینه روشن

شاید اکثر افراد فکر کنند در طراحی دوراسیون داخلی، از سنگ نما ساختمانی تنها برای کفپوش می توان استفاده کرد، که این فکر اشتباه می باشد. در ادامه درمورد کاربرد سنگ های ساختمانی زمینه روشن در نمای داخلی بیشتر صحبت می کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از مهمترین کارها برای زیبا سازی مکانی است که می خواهیم زمان زیادی را در آن سپری کنیم، به همین دلیل باید به طراحی و چیدمان تمام قسمت های داخلی ساختمان توجه زیادی داشته باشیم.

همچنین طراحی فضای داخلی ساختمان فقط محدود به انتخاب و سِت کردن وسیله و اسباب خانه نمی باشد، بلکه باید از همان ابتدا یعنی انتخاب و خرید مصالح برای ساختمان، به طراحی دکوراسیون داخلی توجه و فکر کرد.

زیرا این امکان وجود دارد که شما متریالی را برای فضای داخلی انتخاب کنید که بعدا برای ست کردن آن با اسباب و وسیله های مدنظرتان همخوانی نداشته باشد.

امروزه استفاده از سنگ ساختمانی در نمای بیرونی و داخلی بسیار رونق پیدا کرده است. خوشبختانه سنگ ساختمانی طبیعی از تنوع جنس، طرح و رنگ فراوانی برخوردار است. و به راحتی می توان آن را با هر سبکی از دکوراسیون داخلی و با هر رنگی هماهنگ کرد.

ویژگی های رنگ روشن

رنگ روشن ویژگی هایی دارد که اگر از این ویژگی ها آگاهی داشته باشید، راحت تر و زیباتر می توانید فضای داخلی ساختمانی را طراحی کنید. این ویژگی ها در زیر آمده اند.

  • رنگ روشن فضا را بزرگتر و پرنور تر جلوه می دهد.
  • رنگ های سفید و کرمی فضایی آرامش ‌بخش را ایجاد می کند.
  • سفید تقریباً تنها رنگی است که با تمام رنگ ها سِت می‌شود. پس اگر رنگ خاصی را مدنظر دارید و ترکیب مناسب آن را پیدا نمی‌کنید سفید بهترین مکمل خواهد بود.
قیمت سنگ نما

سنگ نما با زمینه روشن

رنگ های روشن و خنثی از اولین انتخاب ها برای طراحی فضای داخلی ساختمان می باشند. زیرا با هر رنگ دلخواه دیگری به راحتی قابل ترکیب شدن هستند. همچنین این رنگهای روشن مورد پسند اکثر افراد می باشند.

بیشترین رنگی که در سنگ های ساختمانی یافت می شود، سنگ های طبیعی با رنگ روشن، یعنی سفید و کرمی هستند. پس در زمان خرید سنگ برای استفاده در داخل ساختمان، دست شما برای انتخاب سنگ بسیار باز می باشد.

شما می توانید سنگهای ساختمانی با زمینه روشن را با رنگ های سرد مانند: سرمه ای، فیروزه ای، سبز، … یا رنگ های گرم مانند: قرمز، نارنجی، زرد، … و حتی رنگ های خنثی دیگر مانند: مشکی، خاکستری، … ترکیب کنید.

زیباترین و مقاوم ترین سنگهای ساختمانی با زمینه روشن عبارت اند از:

انواع سنگ مرمر، سنگ مرمریت دهبید، مرمریت خوی، مرمریت صلصالی، مرمریت پرشین سیلک، مرمریت پارادایس، تراورتن حاجی آباد، گرانیت نطنز، گرانیت نهبندان، …

ویژگی سنگهای ساختمانی روشن

اگر چه سنگهایی که در بالا نام بردیم از نوع های مختلف سنگ طبیعی هستند، اما بعضی از خصوصیاتی که در زیر آورده ایم در آنها مشترک می باشد.

  • صیقل پذیری و ساب پذیری بسیار خوبی دارند.
  • اکثرا در برابر جذب آب، ضربه، مواد شوینده، … مقاوم هستند.
  • به راحتی در تمام فضای ساختمان قابل استفاده هستند.
  • حس پاکی و تمیزی زیادی به فضای داخلی می دهند.
طراحی دکوراسیون داخلی با سنگ روشن

کاربرد سنگ های روشن در طراحی دکوراسیون داخلی

از سنگ های زمینه سفید و زمینه روشن در هر قسمتی از ساختمان که شما فکر می کنید، می توان استفاده کرد. مانند: سنگ کف کل ساختمان، سنگ کانتر، کابینت و سینک آشپزخانه، روشویی سرویس بهداشتی، حمام، سنگ پله، پوشش و تزیین دیوار، کارهای دکوراتیو، سنگ شومیه، دیوار پشت تلویزیون و تخت خواب، …

به کار بردن سنگ ساختمانی در فضای داخلی ساختمان با خصوصیت هایی که دارند، انتخاب هوشمندانه ای است. مهم نیست ساختمان شما چند متر است و چه نقشه ای دارد. ترکیب این سنگهای نما با رنگ هایی مانند طلایی، مشکی، سرمه ای، سبز، خاکستری، یا حتی سفید و استفاده از نور پردازی صحیح، فضای شما به یک فضای لوکس و بسیار شیک تبدیل می شود.

برای دیدن و خرید سنگ ساختمانی مورد نظرتان لطفا به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

از سنگ ساختمانی زمینه روشن می توان در سبک روستیک استفاده کرد؟

بله، نمای زیبایی هم به فضا می دهد.

در مقایسه با سنگهای زمینه مشکی و تیره، سنگهای ساختمانی زمینه روشن، قیمت کمتری دارند؟

قیمت گذاری سنگهای ساختمانی براساس فاکتورهای متعددی انجام میگرد. پس نمیتوان به صورت کلی نمیتوان گفت کدام سنگ قیمت کمتری دارد و کدام یک قیمت بیشتری.

تمیز کردن سنگ های روشن راحت است یا نیاز به مراقبت دارند؟

هر متریالی نیاز به مراقبت دارد و با رعایت اصول تمیزی، تمیز کردن سنگهای روشن (White stone) هم راحت می باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید