سنگ نما سفید

سنگ نما سفید

تا به حال دقت کرده اید که اکثر ساختمان های شهر با سنگ نما سفید ساخته شده اند؟ فرقی هم نمی کند ساختمان چه نوع کاربری ای داشته باشد (مسکونی، تجاری، اداری، پزشکی، …) چراکه بیشتر آنها دارای نمای سفید هستند.

یکی از عمده ترین دلایلِ انتخاب سنگ نما سفید برای سازه این است که سنگ سفید به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد و رنگ زمینه آن همواره سفید است. مشکلی که بیشتر سنگهای نما رنگی با آن مواجه هستند.

حال شاید با خودتان بگویید که جدا از اینکه رنگ سفید یا روشنِ این سنگها کمرنگ تر نمی شود، اما سفید رنگی است که کثیفی را به راحتی نمایان می کند. بنابراین استفاده از سنگ نما سفید برای قسمت های خارجی سازه مناسب نیست. به خصوص در شهر هایی با آلودگی زیاد و با توجه به این اینکه که دسترسی برای تمیز کردن سنگ نما راحت نمی باشد.

در پاسخ به این گفته باید بگوییم که سنگهای نما سفید عموما دارای مقاومت بالایی در برابر جذب آلودگی می باشند. مانند انواع سنگ تراورتن نما. همچنین در زمان تولید و فراوری این سنگهای نما از مواد و متریالی استفاده می کنند که به راحتی سنگ نما سفید، آلودگی را به خود جذب نکند.

تراورتن نما

افزون بر این می توان گفت ماهیت سنگهای ساختمانی داشتن سطح لیز و صیقلی است. و برای رسیدن به کیفیتِ استاندارد و بهتر، هنگام فرآوری آنها، سطح سنگ نما را ساب می زنند. بر این اساس حتی درصورت نشستن آلودگی بر روی سطح سنگ سفید نما، با یک شست و شوی ساده این آلودگی به راحتی از بین می رود. یا اینکه سطح سنگ را مجددا ساب می زنند.

قیمت سنگ نما سفید

دلیلِ دیگری که خرید و استفاده از این سنگها را به خوبی توجیه می کند (که حدس زدن آن هم سخت هم نیست)، تنوع بسیار زیاد در انواع سنگ نما سفید می باشد. رنگ سفید یا روشن، رنگی است که در تمام خانواده سنگهای ساختمانی طبیعی به راحتی یافت می شود.

همین موضوع باعث شده که دست خریداران در انتخاب سنگ نما سفید مورد نظر باز باشد. به خصوص که این تنوع زیاد موجب گشته که این سنگهای نما در بازار قیمت های متفاوتی داشته باشند. از سنگ ارزان قیمت تا گران قیمت برای پروژه های لوکس. و سنگهایی مانند انواع سنگهای تراورتن سفید، مرمریتهای سفید، سنگ گرانیت سفید، چینی، … .

اما مهمترین نکته این است که سنگ نمای مورد نظر را از فروشگاهای معتبر (از جمله فروشگاه و نمایشگاه تولید سنگ ساختمانی ملت سنگ)، تهیه کنید. این مراکز خرید، سنگ نما را با بهترین کیفیت و با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می دهند.

سوالات متداول

نمای مینرال چیست؟

نمای مینرال از ترکیب سنگ های معدنی، گرانیت، سنگ های سفید و مرمر به همراه پلاستر می باشد.

با توجه به وزن سنگ ساختمانی، اجرای نمای سنگی برای همه ساختمان ها مناسب است؟

اگر زیرسازی ساختمان به صورت اصولی انجام شده باشد بله مشکلی ندارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید