سنگ تراورتن سفید

کاربرد سنگ تراورتن سفید عباس آباد کجاست؟

در بازار سنگ ایران، تقاضا برای خرید سنگ تراورتن سفید عباس آباد بالا می باشد. و دلیل آن هم قیمت پایین آن در مقایسه با سنگهای ساختمانی مشابه خارجی، و همینطورکیفیت مناسب و سورت های متنوع این سنگ است.

البته ناگفته نماند که تراورتن سفید عباس آباد بازه ی قیمت بسیار گسترده ای دارد و گاهی اوقات جز گران قیمت ترین سنگهای نما ایرانی به حساب می آید. هرچند که استخراج سنگ عباس آباد در استان مرکزی و در حومه ی شهرستان محلات انجام می گردد اما کارخانه های زیادی این سنگ را فرآوری و تولید می کنند.

بنابراین سنگ تراورتن سفید عباس آباد هم دارای قیمت بسیار پایین و هم قیمت بسیار بالا می باشد. عواملی که بر روی این نوسان قیمت تاثیر گذار هستند عبارتند از:

 • قیمت سنگ خام (کوپ)
 • قطر و ابعاد سنگ
 • کیفیت فرآوری سنگ
 • کوره ای نبودن سنگ
 • موجود بودن متراژ
 • سورت بندی دقیق

اما نکته حائز اهمیت این است که این سنگ به قدری با کیفیت و زیبا است که در برخی از پروژه های ساختمانی سازی قیمت آن دیگر مهم نیست، به ویژه در پروژه های لوکس و مجلل. اگرچه بیشترین کاربرد این سنگ زیبا در نمای خارجی ساختمان ها می باشد، اما این تمام کاربرد آن نیست. سنگ تراورتن عباس آباد کاربردهای بسیاری دارد که در ادامه آنها را برشمردیم.

قیمت سنگ تراورتن سفید عباس آباد

کاریرد تراورتن سفید عباس آباد

سنگ تراورتن سفید عباس آباد دارای تم رنگی کرم متمایل به سفید می باشد، با این تفاوت که رنگ کرم آن متمایل به تیره و شکلاتی است و به صورت موج دار و بدون موج تولید می شود. این سنگ نما نسبت به خیلی از سنگ های تراورتن حفره های کمتری داشته و بنابرای دارای مقاومت بیشتری می باشد.

از دیگر ویژگی ‌های این سنگ می‌توان به نظافت آسان، دارا بودن سطحی براق، وزن پایین، … نیز اشاره کرد. این سنگ تراورتن سفید با ویژگی‌ها و مزایایی که دارد باعث شده است کاربردهای زیادی در ساختمان سازی داشته باشد از جمله:

 1. نمای خارجی انواع ساختمان‌ ها
 2. نمای داخلی و دیواره های ساختمان
 3. محوطه سازی، پیاده رو ها، فضا سازی، …
 4. پله و راه پله های نمای داخلی و خارجی
 5. ساخت انواع مصنوعات دکوراتیو مانند آبنما، صراحی، مبلمان سنگی، ستون و سر ستون، …

همچنین تراورتن سفید عباس آباد یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت نماهای ترکیبی می باشد. هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی. به طور مثال برای ترکیب سنگ نما رومی و نمای کلاسیک، یا ترکیب سنگ نما با متریال های دیگر مانند چوب، شیشه، … .

فروشگاه و نمایشگاه ملت سنگ یکی از معتبرترین کارخانه جات تولید کنند سنگ تراورتن سفید عباس آباد است که همیشه این سنگ را بهترین سورت به بازار عرضه می کند

سوالات متداول

ساب و براقیت سنگ عباس آباد به مرور از بین میرود؟

براقیت تمام سنگها به مرور زمان کاهش پیدا می کند. اما در زمان فراوری این سنگها از موادی استفاده می شود که براقیت سنگ در طولانی مدت کم شود. و حتی درصورت از بین رفتن ساب سنگ، با استفاده از روش ساب زنی، براقیت سنگ مجددا بازمی گردد.

در چه مناطقی می توان از تراورتن سفید عباس آباد استفاده کرد؟

این سنگ مناسب برای تمام مناطق با هر نوع آب و هوایی می باشد.

این سنگ چه معایبی دارد؟

بسته به نحوه تولید و فرآوری، قیمت نسبتا بالا در رنگ های روشن و یکنواخت، لب پر شدن سنگ هنگام بارگیری، بازی رنگ و طرح بالا در اکثر سورت ها ازجمله معایب این سنگ هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید