نصب سنگ اسلب

سنگ اسلب صادراتی چه نوع سنگی است و چه ویژگی هایی دارد؟

کشور ایران از لحاظ منابع سنگ ساختمانی و تولید سنگ اسلب در بین تمام کشور های دنیا جز برجسته ترین کشور ها می باشد و از لحاظ تنوع در نوع و رنگ سنگها در رتبه نخست جهان قرار دارد. درنتیجه علاوه بر اینکه بازار سنگ داخل کشور غنی می باشد، سنگهای صادراتی ایران در بسیاری از بازار های جهانی سنگ به فروش می رسند.

سنگ اسلب هم به قطعه های بزرگ سنگهای ساختمانی گفته می شود با ابعادی بیشتر از ۲۲۰*۱۲۰ سانتی متر. و از کنار هم قرار گرفتن این سنگ ها، طرح های بسیار زیبا و منحصربه فردی از سنگ طبیعی ایجاد می شود. اما آیا سنگ اسلب صادراتی با سنگهای صادراتی ساختمانی دیگر، متفاوت می باشند؟

سنگ اسلب صادراتی چیست؟

سنگهای اسلب صادراتی شامل همه ی سنگهای ساختمانی مانند سنگهای تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر، کوارتز، … می باشد. در بازار جهانی تنها سایز مورد پذیرش تولید کنندگان سنگهای ساختمانی، ابعاد اسلب است. به همین دلیل تمام سنگهای ساختمانی به صورت اسلب صادر می شوند تا کشورِ مقصد، در ابعاد دلخواه و کوچکتر آنها را برش بدهد.

سنگ صادراتی اسلب را باید با ساب عالی، ضخامت یکسان و شفافیت بالا برش داد. لازم به ذکر است برش این سنگ باید بسیار دقیق و یکنواخت انجام شود تا بتواند کیفیت لازم جهت صادرات را داشته باشد.

سنگ اسلب چیست

ویژگی های سنگ اسلب

یکی از مزایای سنگهای اسلب، تنوع بالا در رنگ و زیبایی آن ها می باشد. زیرا ابعاد بزرگ تری از سنگ را به نمایش می گذارند. به همین دلیل در این سنگها با این ابعاد از هیچ گونه رنگ و یا اپوکسی استفاده نشده و ظاهر و رنگ طبیعی سنگ ساختمانی کاملا حفظ می شود.

از دیگر مزایای این آن می توان به عدم نیاز به بندکشی اشاره نمود. این سنگ به دلیل ابعاد بزرگی که دارد معمولا به صورت یک تکه در نما کار می شود. و این موضوع سبب شده، فاصله و شیار هایی که در بین سنگ های تایل ایجاد می شود در این سنگ نباشد. درنتیجه نیاز به بندکشی هم از بین می رود.

سنگ اسلب به دلیل یک تکه بودن از قدرت چسبندگی بسیار خوبی برخوردار است و اجرای آن آسان و نصب سریعی دارد. این ویژگی ها موجب شده تا این سنگ زیبا در زمره پرفروش ترین سنگهای صادراتی قرار گیرد.

در پایان به نکته مهمی درمورد صادرات سنگ اشاره می کنیم که توجه به آنها به بهتر پیش رفتن این پروسه خیلی کمک می کند. این نکته خلاصه می شود در توجه کردن به این موارد است. نوع برش سنگهای اسلب، نوع فراوری آن با توری و اپوکسی، باربری و نحوه بسته بندی، سالم بودن، رعایت مسائل ایمنی، تسمه برای مهار کردن، استفاده از پیچ برای از بین بردن لقی ها، … .

مجموعه ملت سنگ با سابقه ی طولانی در زمینه تولید سنگ اسلب و صادرات سنگ ساختمانی، از معتبر ترین برند ها در بازار سنگ ساختمانی می باشد.

سوالات متداول

بیشترین سنگ اسلب صادراتی چه نوع سنگی است؟

سنگ مرمر و مرمریت

کاربرد سنگ اسلب صادراتی کجاست؟

سنگ فرش کف هال، پذیرایی و اتاق ها، دیواره های آسانسور و فضا سازی طبقات، کانتر و جزیره، فضای پشت تلویزیون (TV Wall)، … .

قیمت سنگ اسلب بر چه اساسی تعیین می شود؟

عوامل زیادی بر قیمت سنگ تاثیر میگذارد. یکی از این عوامل ندازه و قواره کوپ سنگ است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید