سنگ مشکی برای دیوار

استفاده از سنگ ساختمانی مشکی برای دیوارهای داخلی کار صحیحی است؟

امروزه از اولین انتخاب های طراحان برای مصالح تزیینی برای دیوار های داخلی، خرید سنگ می باشد. به ویژه سنگ های ساختمانی طبیعی با رنگ زمینه مشکی.

اما از آنجایی که این سنگها دارای رنگ تیره و مشکی هستند، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا نصب این سنگها برای دیوار کار مناسبی است؟ چرا که رنگ مشکی در روحیه تاثیر گذار بوده و ممکن است نتایج خوبی به همراه نداشته باشد.

در پاسخ باید بگوییم هرچند که این مساله به موارد مختلفی بستگی دارد، اما بله کار صحیحی است. چرای آن را در ادامه مقاله بیان کردیم.

سنگ ساختمانی مشکی برای دیوار

سنگ ساختمانی مشکی برای دیوار علاوه بر اینکه بد نیست، توصیه هم می شود. البته اگر به صورت صحیح و اصولی استفاده شود. رنگ مشکی از جمله رنگهایی است که خنثی بوده و با هر رنگ دیگری به راحتی هماهنگ می شود. همچنین باعث برجسته تر شدن اکسسوری های دیگر می شود.

قیمت سنگ دیوار

علاوه بر این چشم نیاز به استراحت داشته و نگاه کردن به رنگ مشکی این استراحت تامین میکند. بنابراین استفاده از سنگ ساختمانی مشکی برای دیوار، این مورد را به راحتی میتوان برطرف کرد. به خصوص اگر از سنگ اسلب مشکی استفاده شود.

سنگهای طبیعی زیادی برای نصب بر روی دیوار وجود دارد. اما بیشترین سنگهای ساختمانی با زمینه مشکی در سنگهای مرمریت و گرانیت وجود دارد. مانند: سنگ مرمریت مشکی نجف آباد، سنگ گرانیت مشکی نطنز، گرانیت مشکی تویسرکان، مرمریت مشکی جندق، … . انتخاب و خرید هریک از این سنگها بستگی به سلیقه افراد و طراحان دارد.

استفاده از سنگ برای دیوار ویژگی های مثبت زیادی دارد. ازجمله:

  • نگهداری راحت
  • زود کثیف نشده و به آسانی تمیز می شود
  • با نور پردازی خاص میتوان نمای منحصر به فرد به فضا داد
  • مقاومت بالا در برابر ضربه، سایش، سرما، گرما، …
  • عایق بودن در صدا و حرارت
  • نصب راحت
  • ·         …

و نکته ای که باید در انتها به آن توجه کنید این است که به نوع دیوار و محل دیوار حتما دقت کنید. زیرا از یک نوع سنگ نمیتوان هم برای دیوارهای داخلی و هم برای دیوار های خارجی استفاده کرد. یا سنگ استفاده برای دیوار پذیرایی با سنگ دیوار حمام نباید یکی باشد.

برای خرید سنگ ساختمانی با انواع کاربری به سایت ملت سنگ مراجعه کنید و یا در نمایشگاه و فروشگاه مجموعه حضور پیدا کنید.

سوالات متداول

چرا نباید از یه نوع سنگ برای همه دیوار ها استفاده کرد؟

زیرا بسته به دیوار، سنگ در برابر عوامل تخریب زای متعددی بستگی دارد. به طور مثال سنگ دیوار داخلی در برابر بارش باران های اسیدی قرار ندارد اما سنگ دیوار خارجی باید دربرابر این مورد مقاوم باشد.

مناسب ترین سنگ ها برای تزئین دیوار خانه کدام است؟

بستگه به سلیقه افراد دارد اما سنگ های آنتیک، مرمریت و مرمر بصورت سنگ های اسلب بوک مچ و فورمچ پرفروش تر از سایر سنگهای ساختمانی هستند.

رنگ مشکی این سنگها در برابر تابش نور خورشید مقاوم هست یا تغییر میکند؟

این اتفاق بیشتر در سنگهای مرمریت رخ می دهد که با روش های نوین در فرآوری سنگها این مشکل برطرف شده. اما قبل خرید حتما این سوال را از کارشناس مربوطه سوال کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin