انواع سنگ تراورتن سیلور

انواع سنگ ساختمانی تراورتن سیلور

با مراجعه بازار سنگ، متوجه می شوید، خرید سنگ ساختمانی رنگی نسبت به چند سال اخیر افزایش یافته است. برای تایید این گفته نیاز نیست حتما به بازار سنگ مراجعه کنید.

کافی است گشت کوتاهی در شهر بزنید و تنوع رنگی سنگ ساختمانی را در صنعت ساختمان سازی مشاهده کنید. دلیل این افزایش تقاضا، دو دلیل دارد.

  • با پیشرفت تکنولوژی و با افزایش مهارت در استخراج سنگ ساختمانی، تولید و فرآوری سنگهای ساختمانی افزایش یافت.
  • سلیقه افراد در استفاده از سنگ ساختمانی زمینه روشن فراتر رفته که باعثِ رشدِ استفاده از سنگهای زمینه رنگی شده است.

رنگ زمینه سیلور یا دودی در سنگ ساختمانی یکی از این سنگهای رنگی طبیعی است که پرطرفدار هم می باشد. اما رنگ سیلور در سنگهای خانواده تراورتن ها موجود می باشد.

خوشبختانه سنگ تراورتن سیلور یا دودی در کشورمان ایران هم استخراج می شود. ایران دارای معادن تراورتن سیلور متعددی می باشد.

این موضوع باعث شده تنوع رنگ و طرح تراورتن سیلور در بازار سنگ ایران زیاد باشد. درنتیجه نیاز مشتری ها با سلیقه و علاقه مختلف برطرف شده است.

سنگ سیلور دودی

علاوه بر این چون این سنگهای طبیعی در داخل ایران تولید و فرآوری می شوند، قیمت سنگ تراورتن سیلور در مقایسه با سنگهای سیلور وارداتی بسیار مناسب تر می باشد.

انواع سنگ تراورتن سیلور ایران را در زیر معرفی کردیم:

انواع سنگ تراورتن سیلور

از آنجایی که معادن سنگهای سیلور تراورتن زیاد می باشند، این سنگها را بر اساس نام شهری که معادن در آنها وجود دارند، نام گذاری کرده اند. مانند:

  • تراورتن سیلور آذرشهر
  • تراورتن سیلور کاشان
  • انواع تراورتن سیلور تکاب
  • تراورتن دودی یزد
  • تراورتن سیلور دلیجان
  • تراورتن دودی تفرش

این سنگهای سیلور به دلیل این که همگی در خانواده سنگهای تراورتن هستند، دارای ویژگی های یکسانی هستند. تفاوت هایی که دارند در میزان کمرنگ یا پر رنگ بودن رنگ زمینه سنگهای سیلور است. و رگه های موجود در سنگ.

سنگهای تراورتن سیلور دارای رگه هایی ار سفید، خاکستری، مشکی، طلایی، مسی، … هستند. تفاوت اصلی سنگ های سیلور به نحوه کنار هم بودن و رنگ این هاله ها مربوط می شود.

سنگ سیلور تراورتن

کاربرد سنگ سیلور تراورتن

سنگهای تراورتن دارای ویژگی های استحکام بسیار بالا و مناسب، مقاومت فشاری نسبتا بالا، مقاومت سایشی خوب، تراکم بالا، مقاوم در برابر نور خورشید و تغییرات جوی، جذب آب نسبتا پایین می باشند.

که سنگ های تراورتن سیلور هم از این قادعده مستثنا نیستند. بنابراین اصلی ترین کاربرد سنگهای سیلور به عنوان سنگ نما در نمای خارجی ساختمانی است.

اما در سنگ کف داخلی و خارجی ساختمان، سنگ راه پله و زیر پله، دیواره های داخلی و خارجی، حاشیه و قاب آسانسور، کابینت و فضای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، … هم کاربرد فراوان دارد.

سنگهای سیلور تراورتن قیمت های متفاوتی هستند. این تفاوت قیمت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. فاکتورهایی مانند نوع فراوری سنگ، ضخامت سنگ، ابعاد سنگ، منظم بودن یا تبودن هاله های رنگی، … .

استفاده از سنگ تراورتن سیلور در ساختمان های امروزی بسیار رایج گردید است. بخصوص که این سنگ دارای رنگ زمینه خنثی می باشد و با هر رن دیگری ترکیب شیکی را به وجود می آورد.

برای خرید این سنگ ساختمانی زیبا و مقایسه هریک از سنگهای تراورتن سیلور می توانید به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. یا با خرید حضوری در نمایشگاه و فروشگاه این مجموعه سنگها را از نزدیک با یکدیگر مقایسه کنید.

کارشناسان ملت سنگ همیشه پاسخگوی سوالات شما می باشند.

سوالات متداول

سنگ های سیلور را با چه روشی فراوری می کنند؟

به روش های پولیش، براش، تامبل، هوند، بوش همر.

سنگهای ساختمانی را چرا فراوری می کنند؟

برای افزایش مقاومت و زیبایی سنگ های ساختمانی. سنگهای ساختمانی بدون انجام عملیات فراوری و برش قابل استفاده نمی باشند. زیرا سنگهای طبیعی را به صورت کوپ از معدن به کارخانه منتقل می کنند.

سنگهای تراورتن دارای تخلخل هستند یا باید آن ها را با وسایل وخصوص به نمای ساختمان چسبوند؟

بله سنگهای تراورتن دارای خلل و فرج هستند و نیاز به اسکوپ کردن سنگ ساختمانی نیست.

سنگ اسلب گرون تره یا تایل؟

سنگ اسلب. زیرا سنگ ساختمانی در ابعاد بزرگتری برش داده می شود. ابعادی بیشتر از ۲-۱ متر.

سنگهای سیلور را میشه مات سفارش داد؟

بله. برخی از سنگهای سیلور نمای مات آنها از نمای براق آنها زیباتر می باشد. به همین دلیل مات (Matte) وارد بازار می شوند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin