نیمکت پارک

انواع نیمکت؟ نیمکت های سنگی چه ویژگی هایی دارند؟

هر مکانی چه عمومی و چه خصوصی نیاز به فضاسازی دارد. به خصوص با افزایش جمعیت شهرها که به طبع آلودگی هوا را در پی دارد. بنابراین اگر مکان ما یک آپارتمان مسکونی باشد، باید علاوه بر خرید سنگ نما (برای نمای ظاهری)، به محوطه سازی داخلی هم توجه ویژه داشت.

اما اگر فضای ما یک مکان عمومی است، مانند بازار، محوطه سازی اهمیت بیشتری پیدا می کند. باید به این نکته هم اشاره کنیم که منظور از محوطه سازی یعنی ایجاد فضای سبز و قرار دادن امکانات رفاهی برای افرادی که از آن فضا استفاده می کنند.

یکی از این امکانات قرار دادن نیمکت در فضای های سبز می باشد. نیمکت ها به دو دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

  • به زیبا سازی محوطه، ساختمان و شهر کمک بسزایی می کنند.
  • و باعث رفاه و رضایت افراد می شود.

البته استفاده از نیمکت محدود به فضاهای سبز به ویژه در سطح شهر نمی شود. زیرا باید در مکان های پرتردد هم، نیمکت قرار داد. درنتیجه به دلیل استفاده زیاد از نیمکت باید در انتخاب جنس و طرح آنها دقت فراوان کرد.

خرید نیمکت

ویژگی های نیمکت مناسب

برای ساخت نیمکت های شهری و شخصی از متریال های زیادی استفاده می شود. متریال هایی مانند چوب، فلز، بتن، سنگ ساختمانی، پلاستیک، … . که هم به صورت تک مصالح و هم به صورت ترکیب آنها با یکدیگر استفاده می شوند. مانند اغلب نیمکت هایی که در پارک ها نصب می شوند؛ که بدنه چوبی دارند با دسته های سنگی.

اینکه برای ساخت نیمکت از کدام یک از این مواد استفاده کنیم، بستگی به عوامل متعددی دارد. مهمترین عامل آب و هوا است. برای مثال اصلا مناسب نیست که در آب و هوای گرمِ جنوب کشور از نیمکت های فلزی استفاده کرد.

عامل بعدی مقاومت نیمکت است. اگر تعداد افراد زیادی روزانه از یک نیمکت استفاده می کنند، باید از مصالحی استفاده کرد که مقاومت فشاری بالایی داشته باشند. مانند نیمکت های سنگی.

علاوه بر مقاومت فشاری باید نیمکت در برابر تغییرات آب و هوا مقاوم باشد. یعنی در برابر تابش خورشید یا بارش باران دچار تغییر ظاهر نگشته و پوسیده نشود.

مورد بعدی مکان مورد استفاده از نیمکت می باشد. اگر از نیمکت برای حیاط خانه استفاده می کنید، دستتان برای انتخاب متریال باز تر است. زیرا هم بهتر از آن نگهداری می شود و هم تعداد افراد کمتری از نیمکت استفاده می کنند.

درنهایت باید به زیبایی و راحتی نیمکت توجه کرد. نیمکت هرچقدر راحت تر و زیباتر باشد، آرامش بیشتری به فردی که بر روی آن مینشیند، می دهد. در بعضی از واقع زیبایی از راحتی مهم تر هم می شود. اگر دقت کرده باشید، از نشستن بر روی نیمکتی که از ظاهر آن خوشمان نیاید خودداری می کنیم.

بیشتر بخوانید: استفاده از سنگ ساختمانی برای کارهای دکوراتیو

قیمت نیمکت سنگی

نیمکت های سنگی

سنگ ساختمانی، مصالحی است که برای ساخت نیمکت بیشترین استفاده را دارد. زیرا می توان آن را با متریال های دیگر به راحتی استفاده کرد؛ و هم با وجود دستگاه های برش جدید، می توان سنگ را به شکل های مختلف برش داد. به همین دلیل اگر دقت کرده باشید، نیمکت های سنگی بیشترین تنوع ظاهری را دارند.

همچنین سنگ ساختمانی طبیعی از مقاوم ترین مصالح به حساب می آید. هم در برابر تغییرات جوی، در برابر فشار، ضربه، آب و هوا های مختلف، … مقاومت بالایی از خود نشان داده است.

علاوه بر این ویژگی عالی، ترکیب نیمکت های سنگی را با وسایل دکوری دیگر (برای فضاهای سبز و عمومی) مانند مجسمه های سنگی، نمای بسیار زیبایی به فضا می دهد.

به همین دلیل پیشنهاد اول ما برای ساخت نیمکت چه شخصی و چه عمومی، استفاده از سنگ ساختمانی می باشد. برای سفارش نیمکت سنگی می توانید به سایت ملت سنگ مراجعه کنید یا با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین سنگ ها برای نیمکت سنگی کدام اند؟

سنگ گرانیت و تراورتن

سنگ های ساختمانی را با چه دستگاه هایی برش می دهند؟

با دستگاه های برش سنگ مانند دستگاه های CNC.

نیمکت های سنگی چه قیمتی دارند؟

قیمت نیمکت ها به عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی مانند نوع سنگ، ابعاد نیمکت، نوع دستگاه برش سنگ، تعداد نیمکت، …

سنگ رطوبت را جذب نمی کند؟

همه سنگ ها خیر. تنوع سنگهای ساختمانی بسیار زیاد است. سنگهایی مثل مرمریت رطوبت را تا حدی جذب می کند ولی سنگهایی مانند تراورتن و گرانیت اصلا رطوبت (Humidity) جذب نمی کنند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin