سنگ مرمریت مشکی

معرفی انواع سنگ مرمریت مشکی و کاربردشان

یکی از بزرگترین خانواده سنگهای ساختمانی معلق به سنگ مرمریت می باشد. زیرا از جمله سنگهای طبیعی به حساب می آید که بسیار زیاد بر روی پوسته زمین وجود دارد.

همچین زیبایی سنگهای مرمریت شبیه به هیچ یک از سنگهای ساختمانی دیگر نبوده و منحصربه فرد می باشد. علاوه بر این تنوع زمینه رنگی سنگهای مرمریت بسیار بیشتر از سایر سنگها است.

یکی از این زمینه های رنگی، سنگ های مرمریت مشکی هستند. رنگ مشکی به دلیل وجود کربن در بافت سنگ ایجاد می شود. و باعث شکوه سنگهای مرمریت مشکی می شود.

عامل دیگری که باعث شده است سنگهای مرمریت مشکی طرفداران زیاد داشته باشند، هاله های است که بر روی رنگ مشکی تشکیل شده اند. این خطوط دارای رنگها و طرح های متفاوتی هستند.

خوشبختانه کشور ما از این نعمت بی بهره نمانده است و دارای معادن سنگهای مرمریت مشکی می باشد. این موضوع بر روی قیمت سنگ مرمریت مشکی اثر گذاشته است. همچنین نیاز به واردات سنگهای ساختمانی مشابه از بین رفته است.

انواع سنگ مرمریت مشکی

انواع سنگ مرمریت مشکی

معادن سنگ مرمریت مشکی در ایران در چند استان اصفهان، یزد، مرکزی، فارس، .. قرار دارند. و این سنگها عبارتند از:

  • سنگ مرمریت مشکی لاشتر
  • سنگ مرمریت مشکی نجف آباد
  • سنگ مرمریت مشکی مارشال
  • سنگ مرمریت گلدن بلک و تری بلک

کاربرد این سنگها مانند سایر سنگهای مرمریت در نمای داخلی می باشد. اما از آنجایی که مقاومت بیشتری دارند در تمام قسمت های داخلی کاربرد دارند. به خصوص در قسمت هایی که آبریز زیاد است، مانند حمام و سرویس بهداشتی.

با این حال بهترین کاربرد مرمریت مشکی، استفاده از آن به صورت اسلب برای تزیین بخشی از دیوار، کانتر آشپزخانه، … می باشد. زیبایی این سنگهای مشکی در ابعاد اسلب بسیار لوکس و خیره کننده می شود.

برای تایید این گفته کافی است به ساختمان های بسیار مجلل و لوکس مانند هتل ها مراجعه کنید. با نمایی از شکوه، عظمت، زیبایی و مجلل بودن روبه رو می شود.

حال اگر تصمیم به خرید این سنگهای مرمریت گرفته اید، به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. با مراجعه به این سایت یا حضور در نمایشگاه می توانید تمام این سنگ ها را مقایسه کرده، و نزدیک ترین به سلیقه خود را سفارش دهید.

سوالات متداول

چرا سنگهای مرمریت مشکی را نمی توان در نمای خارجی استفاده کرد؟

زیرا سنگهای مرمریت مقاومت زیادی در برابر تابش نور خورشید ندارند و به مرور زمان تغییر رنگ می دهند.

رنگ مشکی درکنار اینکه زیباست ولی به خوبی کثیفی را نشان میده، آیا سنگهای مرمریت مشکی به راحتی تمیز میشند؟

بله تمیز کردن سنگهای مشکی به راحتی انجام می شود، اما باید این نکته را فراموش نکنید که بهتر است هر لکه یا کثیفی ای که روی هر سنگ ساختمانی ایجاد، همون موقع آن را از بین (destroying) ببرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید