قیمت سنگ پله تراورتن

قیمت سنگ پله تراورتن

یکی از متریال های مهم در حوزه سنگهای ساختمانی، انواع سنگ پله می باشد. چراکه در اکثر ساختمان ها پله و راه پله وجود دارد. فرقی هم نمی کند که نوع کاربری ساختمان (مسکونی، تجاری، اداری، گردشگری، … )چیست، مهم این است که این ساختمان ها حداقل ۲-۱ پله دارند.

دلیل دیگری که تاکیدی بر اهمیت سنگ پله دارد، سلامت افراد است. از آنجایی که پله و پلکان به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد، سنگِ مناسب پله باید دارای ویژگی های مشخصی باشد که سلامت افراد را به خطر نیندازد. ویژگی هایی مانند:

در ساخت پاگردها، کف پله ها و لبه آن ها باید از سنگِ ساختمانی استفاده شود که لغزنده نباشند و باعث سُر خورن افراد نشود. به طور کلی سنگ پله باید از ایمنی لازم جهت بالا رفتن و پایین آمدن برخوردار باشد. همچنین باید مقاومت فشاری بالا و ضخامت استاندارد داشته باشد، چراکه گاها از راه پله برای حمل و نقل وسایل سنگین هم استفاده می شود (مثال: در زمان اسباب کشی).

سنگ پله باید زیبا باشد و در مدت زمان کوتاه دچار ترک و شکستی نشود. بخصوص اگر راه پله فقط عنصر کاربردی نبوده و جنبه زیبایی هم دارد. در این مواقع انتخاب سنگ پله با دقت زیاد انجام می شود. به همین دلیل جنس سنگ نباید به گونه ای باشد که خیلی زود ترک برداشته و خُرد شود.

در بین انواع سنگ ساختمانی طبیعی که برای ساخت پله استفاده می شود، سنگ تراورتن تقریبا کاربرد بیشتری دارد. به ویژه اگر پله و راه پله در فضای خارجی ساختمان قرار داشته باشد.

سنگ پله

سنگ پله تراورتن

سنگ تراورتن نوع خاص و جذاب سنگ آهک است. بافت الیافی، مرمر مانند و رنگ‌ های شبیه به رنگ زمین باعث شده است که این سنگ یکی از محبوب‌ترین سنگ ‌های طبیعی برای استفاده در مصالح ساختمانی باشد. درکشور ما از سنگ تراورتن بیشتر برای سنگ نما استفاده می شود. خصوصا استفاده به عنوان سنگ نمارومی، یک نمای پرطرفدار و قدیمی.

اما از دیگر کاربرد های رایج سنگ تراورتن، ساخت سنگ پله است. این سنگِ زیبا به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر شرایط جوی دارد انتخابی مناسب برای سنگ پله می باشد، بخصوص راه پله های فضای بیرونی ساختمان.

افزون بر این سنگ تراورن از تنوع بسیار بالایی در رنگ و طرح برخوردار بوده و به دلیل زیبایی خاصی که برخی از سورت های آن دارد، برای ساخت پلکان سنگی در معماری رومی بسیار ایده ال است. درجه بندی و رنگ بندی ۲ فاکتور مهم در قیمت گذاری انواع سنگ پله می باشند و هر جنسِ سنگِ مناسب برای پله از درجه سوپر تا درجه ۳ دسته بندی یا سورت بندی می شوند.

مجموعه ملت سنگ یک برند معتبر در تولید انواع سنگ پله می باشد که انواع این متریال را در سورت ها و با کیفیت های متفاوت و قطعا استاندارد تولید و به بازار عرضه می کند. با مراجعه به سایت این فروشگاه و یا تماس با کارشناسان می توانید از قیمت به روز انواع سنگ پله اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول

حداکثر ارتفاع پله چقدر است؟

حداکثر ۱۸ سانتی متر.

پله مستقیم یک طرفه چه نوع پله ای است؟

این پله ها اصولا طول بلندی دارند و در مکان هایی که فضای طولانی به اندازه کافی وجود دارد تعبیه می شوند. طول بسیار بلند آن ها گاهی برای افراد خسته کننده است به همین دلیل در مسیر آن پاگرد تعبیه می شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید