قیمت سنگ نما

قیمت انواع سنگ نما

نکات و اصول زیادی وجود دارد که در ساختمان سازی باید به آنها توجه کرد. قیمت سنگ نما و به طور کلی قیمت سنگ ساختمانی یکی از این اصول مهم است. چرا که سنگ ساختمانی طبیعی هم در اسکلت سازی بنا مانند پی سازی کاربرد دارد و هم در ساخت ظاهر سازه (چه در داخل و چه در داخل ساختمان).

با این حال قیمت سنگ های ساختمانی مورد استفاده در اسکلت سازی با قیمت انواع سنگ نما که برای ساخت نمای قابل رویت بنا استفاده می شود، متفاوت است. درمورد سنگهای به کار رفته در ساخت بنا، بیشتر کاربرد و کارایی آن اهمیت دارد تا زیبایی. سنگ لاشه، سنگ خشکه چینی، قلوه سنگ، … ازجمله سنگهای مورد استفاده در این قسمت می باشند.

این موضوع برعکس قیمت سنگ نما هایی است که در نمای ساختمان استفاده می شود. این سنگها علاوه بر کارایی و میزان مقاومت شان، فاکتور زیبایی هم در قیمت گذاری آنها تاثیر فراوانی دارد. اما قیمت گذاری براساس زیبایی به همین راحتی نبوده و موارد دیگری که هم مرتبط با زیبایی سنگ هستند و هم به موارد دیگر، در تعیین قیمت سنگ نما تاثیر گذارند. مواردی مانند:

سنگ نما

قیمت گذاری سنگ نما

امروزه تولید و فرآوری انواع سنگ نما با پیشرفت علم و فناوری، به بهترین صورت ممکن انجام می‌ شود و استانداردهای لازم توسط تولید کنندگان سنگ نما رعایت می‌ شود. بنابراین دور از انتظار نیست که سنگهای نمایی که از نظر نمای ظاهری و جنس در رده ‌بالاتری جای دارند، از قیمت بیشتری در مقایسه با انواع دیگر برخوردار هستند. مانند برخی از انواع سنگ تراورتن.

همچنین یکدستی طرح و رنگ سنگ نما در قیمت آن تأثیر بسیاری دارد. هرچه رنگ سنگ روشن تر باشد و به رنگ سفید نزدیک تر باشد، قیمت سنگ نما بیشتر خواهد بود. به عنوان نمونه قیمت سنگ آتشکوه و عباس آباد به دلیل رنگ روشن به نسبت بالاتر از تراورتن های دیگر هستند. یا سنگ نما های موجدار و هاله ‌دار قیمت پایین‌تر و مناسب‌ تری در مقایسه با سنگهای یکدست دارند.

افزون بر این امروزه، بیشتر افراد به دنبال خرید سنگ نمای رنگ روشن و سفید هستند. بنابراین، سنگ نما هایی با زمینه رنگ روشن، سفید، کرم، … نسبت به سنگ ‌های تیره ‌رنگ متقاضی بیشتری دارند. درنتیجه همین عامل باعث افزایش قیمت سنگ ‌های روشن و سفید شده است.

میزان تقاضای انواع سنگ نما، در دسترس یا محدود بودن موجودی سنگ نما، وارداتی یا صادراتی بودن سنگ نما، ازجمله موارد دیگری هستند که تاثیر مستقیم بر تعیین قیمت سنگ نما دارند. و درنهایت نوع فراوری، نوع برش و ابعاد سنگ ساختمانی باعث کاهش یا افزایش نهایی این قیمتها می شوند.

در بین فروشندگان زیادی که در حوزه تولید انواع سنگ ساختمانی و نما هستند، فروشگاه و نمایشگاه ملت سنگ با بیش از ۱۰ سال سابقه یکی از معتبرترینِ این فروشندگان می باشد. و همواره بهترین سنگهای ساختمانی را با قیمت مناسب به بازار عرضه کرده است.

سوالات متداول

سنگ لاشه چیست؟

سنگی است که هیچ تراشی روی آن صورت نمی گیرد و هیچ تغییری در ساختار آن داده نمی شود. بنابراین نمای تزیینی نداشته و در ساختار سازه مورد استفاده قرار می گیرید.

نوع آب و هوای منطقه بر روی قیمت سنگ تاثیر گذار است؟

به صورت مستقیم خیر. اما در زمان تولید و فرآوری سنگ نما، نوع جغرافیای مناطق حتما مورد توجه قرار می گیرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید