دانشنامه سنگ های ساختمانی

بهترین سنگ تراورتن نما

بهترین نوع سنگ تراورتن برای استفاده در نمای خارجی ساختمان

از آنجایی که نمای خارجی ساختمان یک بخش مهم در صنعت ساختمان سازی به حساب می آید، پس برای خرید سنگ نما مناسب باید بسیار دقت کرد، زیرا هم عمر ساختمان را افزایش می دهد و هم تاثیر بسزایی در زیبایی ساختمان دارد.

سنگ ساختمانی طبیعی به دلیل داشتن مقاومت و پایداری بالا، تنوع طرح و رنگ از اولین پیشنهاداتی است که معماران به صاحبان ملک می دهند. در بین همه سنگهای ساختمانی، سنگ تراورتن از بهترین گزینه ها می باشد.

زیرا یکی از ویژگی های یک سنگ نمای باکیفیت و استاندارد، این است که دارای تخلخل باشد. تخلخل باعث می شود که ملات به داخل سنگ نفوذ کرده و سنگ به خوبی به ملات می چسبد تا با مرور زمان سنگ از کار جدا نشود. سنگ تراورتن یکی از متخلخل ترین سنگهای ساختمانی می باشد.

علاوه بر تخلخل، سنگ نما باید در برابر تغییرات شرایط جوی و آب و هوا هم نیز، مقاومت قابل قبولی داشته باشد. سنگ تراورتن علاوه بر این که تخلخل زیادی دارد، بعد از گرانیت، مقاوم ترین سنگ ساختمانی می باشد.

در بین انواع سنگ های تراورتن، تعدادی از آنها هستند که نسبت به بقیه، برای نمای خارجی ساختمان از کیفیت بهتری برخوردار هستند. سنگ تراورتن عباس آباد، تراورتن حاجی آباد، تراورتن آتشکوه، تراورتن سیلور، … از بهترین سنگ های نمای تراورتن می باشند.

در مقاله ویژگی ها و کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد، این سنگ تراورتن را به طور کامل بررسی کرده ایم، در ادامه ی این مقاله به بررسی سنگ های حاجی آباد، سیلور و آتشکوه می پردازیم.

سنگ-تراورتن-حاجی-آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین سنگ های تراورتن می باشد، یک سنگ نمای تمام عیار تراورتن که برای استفاده در نما بسیار ایده آل می باشد. این سنگ دارای رنگی از شکلاتی تیره تا روشن و سفید می باشد که از تراورتن حاجی آباد با زمینه روشن بیشتر برای نما استفاده می شود.

این سنگ عمر طولانی دارد و در تمام شرایط آب و هوایی قابل اجرا می باشد. سنگ تراورتن حاجی اباد به صورت بی موج فراوری می شود که همین ویژگی باعث شده از این سنگ در نماهای رومی و کلاسیک بسیار زیاد استفاده شود.

سنگ حاجی آباد جز سنگ های گران قیمت تراورتن حساب می شود ولی استفاده این سنگ چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی زیبایی فوق العاده چشم نوازی را به ساختمان می دهد.

سنگ تراورتن حاجی اباد از معادن شهر محلات استخراج و در تمام نقاط کشور در ابعاد مورد سفارش برش خورده و فراوری می شود.

سنگ تراورتن آتشکوه

اگر میخواهید نمای خارجی ساختمان تان، جلوه ای لوکس و زیبا داشته باشد، سنگ تراورتن آتشکوه قطعا این خواسته شما را برآورده می کند. سنگ تراورتن آتشکوه با رنگ زمینه ی روشنی که دارد، طرفداران زیادی را، هم در بازار سنگ داخل و هم در خارج از کشور دارد.

تراورتن آتشکوه به دو صورت موج دار برای نماهای مدرن و بی موج برای نماهای رومی و کلاسیک فراوری می شود. این سنگ قیمت بالایی دارد به همین دلیل بیشتر آن را به صورت اسلب و با استفاده از اره برش می دهند. از ویژگی های سنگ آتشکوه می توان به ساب پذیری و تراکم بالا اشاره کرد.

سنگ تراورتن آتشکوه محصول معادن استان مرکزی و شهر محلات می باشد.

سنگ تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور از مناسب ترین سنگ های ساختمانی برای استفاده در نمای خارجی ساختمان می باشد، زیرا دارای تخلخل بسیار زیادی می باشد. این سنگ، رنگ زمینه ای دودی دارد و هاله هایی از سفید در سطح سنگ پراکنده شده است که زیبایی سنگ سیلور را دوچندان می کند.

سنگ تراورتن سیلور به دلیل دارا بودن رنگ زمینه ی تیره، آثار کثیفی بر روی این سنگ کمتر نمایان شده و همچنین به صورت موج دار و بی موج فراوری می شود.

معدن سنگ تراورتن سیلور در شهر تکاب استان همدان واقع گردیده است و جز سنگهایی با رنگبندی خاص به حساب می آید.

شرکت ملت سنگ انواع مرغوب سنگ نمای تراورتن را در تمام رنگبندی ها و به صورت سنگ اسلب و سنگ تایل در اختیار شما دوستان برای خرید حضوری و اینترنتی قرار می دهد.

سوالات متداول

سنگ تراورتن سیلور در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد؟

این سنگ از مقاومت فشاری کمی برخوردار می باشد

از ضایعات این سنگ ها می توان برای سنگ انتیک نما استفاده کرد؟

بله و نمای (Facade) جالب و زیبایی هم در داخل ساختمان و هم در خارج از ساختمان دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.