دانشنامه سنگ های ساختمانی

سنگ مرمریت صادراتی

سنگ مرمریت از پرمصرف ترین سنگهای صادراتی ایران

خاک ایران از غنی ترین خاک های دنیا به حساب می آید. به همین دلیل دارای معادن سنگ ساختمانی زیادی می باشد. به ویژه سنگ مرمریت، تراورتن و گرانیت.

افزون بر فراوانی معادن سنگ طبیعی در ایران، سنگهای ایرانی از باکیفیت ترین سنگهای ساختمانی در دنیا می باشند. و از آنجایی که سنگ ساختمانی از اصلی ترین مصالح ساختمانی می باشد، خواستاران سنگ ایران هم زیاد هستند.

اما در چنین موقعیتی سنگ ایران سهم کمی از بازار جهانی سنگ ساختمانی را در اختیار دارد. و دلیل آن هم تحریم هایی است که ایران با آنها روبه رو است.

با این حال و با وجود تحریم ها تعدادی از سنگهای ایران هستند که به کشورهای دیگر صادر می شوند. سنگ مرمریت، تراورتن، مرمر و چینی، … از جمله ی این سنگ ها هستند.

و در بین این سنگهای ساختمانی، سنگ مرمریت از توجه بیشتری برخوردار است. دلایل متعددی برای صادرات بیشتر سنگهای مرمریت وجود دارد که آنها را در زیر بیان کردیم.

سنگ مرمریت صادراتی

اگر بخواهیم از زیباترین سنگهای طبیعی نام ببریم، بدون شک سنگهای مرمریت در بالای این لیست قرار می گیرند. زیرا هم تنوع رنگ بسیار زیادی دارند و هم طرح های جذاب و خاص.

و این موضوع در اینجا اهمیت پیدا می کند که امروزه استفاده از سنگ ساختمانی در طراحی دکوراسیون داخلی در حال گسترش است. حتی در ساخت لوازم و مبلمان خانه.

سنگهای صادراتی ایران

درنتیجه شاید نتوان سنگی به زیبایی سنگ مرمریت برای این منظور پیدا کرد. به خصوص که تقریبا هر رنگی که مدنظرتان باشد را می توان در سنگهای مرمریت پیدا کرد.

ویژگی مهم دیگری که سنگ مرمریت دارد، صیقلی بودن سطح آن است. هرچند که سنگهای ساختمانی دیگر مانند گرانیت ها هم دارای سطح صیقلی هستند اما به اندازه مرمریت ها براق نیستند.

درمقابل این زیبایی سنگ مرمریت در مقایسه با سنگهای ساختمانی دیگراز مقاومت کمتری برخودار است. به طور مثال مرمریت به مرور زمان در برابر تابش نور خورشید تغییر رنگ می دهد.

بنابراین از این سنگ تنها می توان در نمای داخلی استفاده کرد. و ساخت مصنوعات سنگی یا لوازم دکوراتیو مانند گلدان، میز، قفسه، نیمکت، نیم ستون، … .

در انتها گفتن این نکته ضروری است که سنگ مرمریت با سنگ مرمر فرق می کند. هرچند که سنگ مرمر هم از سنگهای صادراتی ایران می باشد، اما در رتبه اول سنگ مرمریت قرار دارد.

برای اطلاع از قیمت ها، خرید یا سفارش اینترنتی انواع سنگ ساختمانی به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. ملت سنگ، شرکت و کارخانه معتبر تولید انواع سنگ اسلب و تایل می باشد.

سوالات متداول

بیشترین معادن سنگ مرمریت در ایران در کدام شهرها قرار دارد؟

در استان های لرستان، مرکزی،یزد، کرمان، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان غربی، … .

سنگ ایران بیشتر به کدام کشورها صادر می شود؟

چین، هندوستان، ایتالیا، امارات متحده عربی، عراق، ترکیه، کویت، مالزی و عمان

بهترین سنگهای مرمریت صادراتی چه سنگهایی هستند؟

انتخاب بهترین سنگهای مرمریت کار راحت نیست، اما تعدادی از پرفروش ترین مرمریت ها شامل سنگ مرمریت دهبید، مرمریت چهرک، مرمریت مشکی نجف آباد، مرمریت لاشتر، … هستند.

نوع سنگی که برای مصرف داخلی تولید می شود با صادراتی آن متفاوت است؟

بله. سنگهای صادراتی را بر اساس استاندارد های کشور مقصد تولید و فرآوری (processing) می کنند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.