قیمت سنگ دیوار

سنگ دیوار مناسب برای دیوارهای ساختمان

یکی از بهترین کاربردهای سنگ ساختمانی، استفاده از آن برای دیوارهای ساختمان می باشد. اعم از دیوارهای داخلی و اعم از دیوارهای داخلی.

دیوارهای ساختمان علاوه بر اینکه به گونه ای وزن سقف و ساختمان را تحمل می کنند، در زیبایی ساختمان هم تاثیر بسزایی دارند.

پس باید از متریالی برای پوشش های دیوار ها استفاده کرد که هم نمای ساختمان را دوچندان کنند و هم بیانگر سلیقه صاحب ساختمان باشد.

به همین دلیل است که سنگ ساختمانی از پراستفاده ترین متریال ها برای دیوارها است. اما هر سنگ ساختمانی ای برای هر نوع دیواری مناسب نیست.

همانطور که می دانید دیوارهای ساختمان به دو دسته دیوارهای خارجی و دیوارهای داخلی تقسیم می شود. اما اینکه کدام سنگ برای چه دیواری بهتر است را در زیر مطالعه نمایید.

انواع سنگ دیوار

سنگ مناسبِ دیوارهای داخلی

دیوارهای داخلی شامل دیوارهای زیر است:

  • دیوار لابی
  • راه پله
  • پذیرایی و اتاق ها
  • سرویس بهداشتی و حمام
  • آشپزخانه، …

با درنظر گرفتن این موضوع که دیوارهای هرکدام از این قسمت ها، ویژگی های خاص خود را دارند، اما به طور کلی از اغلب سنگهای ساختمانی برای دیوارهای داخلی می توان استفاده کرد.

اما نکته ای که باید یادآور شویم، این است که برای دیوارهای داخلی که بیشتر جنبه تزیینی دارند، بهتر است از سنگ اسلب استفاده شود.

زیرا سنگ اسلب با به نمایش گذاشتن وسعت بیشتری از زیبایی سنگ دیوار، بهترین ابعاد سنگ ساختمانی برای این دیوارهای می باشد.

همچنین می توانید سنگ دیوار را متناسب با رنگ دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید. از سنگهای تیره گرفته تا رنگی و روشن.

نمای سنگ دیوار

سنگ دیوار مناسبِ دیوارهای خارجی

اصلی ترین کاربرد دیوارهای خارجی در دیوارهای نمای اصلی و دیوارهای حیاط و پارکینگ می باشد. این دیوارهای به دلیل قرار گرفتن در هوای آزاد در مقایسه با دیوارهای داخلی، بیشتر در معرض تخریب قرار دارند.

عواملی مانند تغییرات جوی هوا، تابش نور خورشید، آلودگی هوا، بارش باران، … تاثیر مستقیمی بر روی عمر سنگ دیوار دارند. به همین دلیل از همه سنگهای ساختمانی نمی توان استفاده کرد.

سنگ تراورتن درمقایسه با سنگهای دیگر از کیفیت بالاتری برای پوشش دیوارهای خارجی برخوردار است. به ویژه برای دیوارهایی که ارتفاع زیادی دارند.

اما انتخاب سنگ دیوار برای دیوارهای پارکینگ، کمی راحت تر است. زیرا دیوارهای پارکینگ دربرابر عوامل تابش نور خورشید یا بارش باران، … مصون هستند.

بیشتر باید به مقاومت سنگ دیوار دربرابر ضربه، سایش و تغییرات جوی توجه کرد. همچنین بهتر است از سنگهای زمینه روشن برای دیوارهای پارکینگ استفاده کنید.

حال اگر سنگ دیوار مناسب برای هر نوع دیواری را انتخاب کردید، کافی است به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا سنگ های زمینه روشن برای دیوارهای پارکینگ مناسب تر هستند؟

زیرا باعث می شود فضا بزرگتر و پرنور تر به نظر برسد. درنتیجه احتمال برخورد ماشین ها با لوازم دیگر به حداقل می رسد.

از سنگ های تراورتن میشه در نمای داخلی استفاده کرد؟

بله می شود. اما چون در انتخاب سنگ دیوارهای داخلی دست تان باز تر است، بهتر است از سنگ های زیباتری استفاده کنید. مانند انواع مرمر و مرمریت.

از سنگ آنتیک هم میشه برای دیوارهای ساختمان استفاده کرد؟

بله قطعا. یکی از رایج ترین سنگ های دیوار، سنگ های آنتیک می باشد. اما به یاد داشته باشید اگر از سنگ آنتیک برای دیوارهای خارجی استفاده می کنید، بهتر است سنگهای آنتیک از نوع خانواده تراورتن باشند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin