سنگ نما رومی

سنگ نما رومی برای ساختمان یک طبقه

یکی از رایج ترین نماهایی که برای ساختمان های یک طبقه استفاده می شود، نمای رومی با استفاده از سنگ نما رومی است. همانطور که می دانید طراحی نمای ساختمان ویلایی مطابق اصول، به افزایش ارزش مادی این ساختمان ها کمک می کند.

حال با افزایش جمعیت و بزرگ تر شدن جوامع شهرنشینی، ساخت خانه های ویلایی یک طبقه کاهش یافت. اما ساخت و ساز آپارتمان های چندین طبقه، رشد زیادی کرد. با این حال در برخی مناطق از شهرها، مالکان، خانه های یک طبقه لوکس می سازند یا خانه های قدیمی خودشان را مرمت و بازسازی می کنند.

ضوابط و اصول طراحی نمای ساختمان یک طبقه، به عوامل زیاد و متفاوتی بستگی دارد. اما بسیاری از شرکت های طراحی نمای ساختمان و مالکان ترجیح می دهند از نما رومی برای ساختمان مدنظرشان استفاده کنند. به این دلیل که میتوانند شکوه و عظمت نما رومی را در ساختمان های یک طبقه به خوبی به نمایش بگذارند.

علاوه براین چون متریال مورد استفاده برای این نما سنگ نما رومی است، درنتیجه یک نمای گران قیمت به حساب می آید. پس هرچقدر تعداد طبقات کمتر باشد، طراح راحت تر می تواند المان های مخصوص این سبک را پیاده کند. المان های این سبک شامل موارد زیر می باشد:

  • قوس های گرد و عریض.
  • رعایت اصل تقارن در نمای رومی از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • پنجره های بلند صاف یا قوس دار.
  • سقف بلند که موجب جلال و شکوه ساختمان می شود.
  • منحنی های استفاده شده در سبک رومی موجب القای حس راحتی و آرامش در انسان می شود.
سنگ نما ارزان

با اینکه سنگ نما طبیعی (به خصوص سنگ تراورتن) از محکم ترین مصالح ساختمان سازی به حساب می آید، اما همه آنها برای استفاده به عنوان سنگ نما رومی را ندارند. بهترین سنگ نما رومی برای ساختمان های یک طبقه عبارتند از:

بهترین سنگ نما رومی

همانطور که گفتیم استفاده از سنگ در نما علی الخصوص نمای رومی شکوه و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد و باعث بالا رفتن دوام و ماندگاری نما نیز می شود. البته همه این محاسن در صورت انتخاب سنگ مناسب محقق می شود. زیرا ویژگی های سنگ های مختلف با یکدیگر فرق داشته و هر سنگ کاربری خاصی خود را دارد.

در بین تنوع زیادی که سنگهای ساختمانی دارند، سنگهای تراورتن برای این امر بسیار مناسب هستند. زیرا از آنجایی که نمای رومی دارای جزییات و اجزای مختلف و پیچیده ی زیادی است، سنگی برای آن باید استفاده شود که به خوبی به ملات بچسبد و به مرور زمان از کار جدا نشود.

سنگ تراورتن علاوه بر چسبندگی بالا از تراش پذیری خوبی نیز برخوردار است. و در برابر ضربه و ترک خوردن مقاومت خوبی دارد و نمی شکند. علاوه بر این از ساب پذیری بالایی هم برخوردار است. حال در بین سنگهای تراورتن، تراورتن های نما با رنگ زمینه روشن برای زیباترین کردنِ نما رومی بهتر هستند.

طرحی که فرد در نمای بیرونی ساختمان خود می خواهد انجام دهد، قطعا از قبل با طراح و با مهندس ساختمان هماهنگی های لازم را کرده است. اما اگر برای خرید سنگ ساختمانی بخصوص سنگ نما رومی نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ملت سنگ آماده پاسخگویی به شما هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید