قیمت سنگ نما

سنگ نما سفید براق

رایج ترین متریال مورد استفاده برای نماس بیرونی ساختمان، سنگ نما می باشد. این استفادهِ زیاد دلایل متعددی دارد که مهمترین آنها عبارت است از استحکام بالای سنگ و مقاومت در برابر اشعه خورشید، زیبا بودن آن و در دسترس و قابل تامین بودن آن می ‌باشد.

افزون براین سنگهای نمای ساختمانی تنوع زیادی دارند و به واسطه پیشرفت تکنولوژی در صنعت تولیدِ این سنگها، تنوع آنها بیشتر هم شده است. یکی از مهمترین تاثیرات این تنوع زیاد این است که معمار یا مالک ساختمان می تواند سنگ نمای مورد نظر خود را هم به صورت براق و هم به صورت به اصطلاح مات سفارش دهد.

اما سنگ نما هم مانند سایر مصالح ساختمانی به مرور زمان از رویی ترین سطح، دچار کاهش کیفیت می شود. این افت کیفیت در سنگ نما خارجی می تواند بیشتر هم باشد. چرا که سنگ نما در فضای بیرون متاثر از آلودگی ها خواهد بود و نظافت و تمیز کاری نما اهمیت ویژه ای پیدا میکند.

به این دلیل که آلودگی به مرور در بافت سنگ فرو می رود و در طولانی مدت منجر به ایجاد ترک و شکستگی می شود. همچنین جلوه زیبای ساختمان را از بین می برد. به ویژه در سنگ نما براق و مخصوصا سنگهای نما با زمینه رنگی سفید. با این حال سنگ نمای ساختمانی این ویژگی عالی را دارد که می توان با استفاده از روش هایی سطح سنگ را از آلودگی ها پاک کرد. چطور؟

سنگ نما

براق کردن سنگ نما

به عملیات براق کردن سنگ ساختمانی نما واکس نیز گفته می شود. این عملیات به وسیله دو ماده انجام می شود که می توان به مایع رزین و جلای سنگ اشاره کرد. رزین نوعی ماده شیمیایی است که با غلظت پایین مورد استفاده قرار می گیرد و جلای سنگ نیز به صورت واکس موجود است.

پولیش سنگ یا براق کردن آن دارای روش های مختلفی است اما معمول ترین راه بصورت انجام می شود. ابتدا سطح سنگ مورد نظر باید از هرگونه آلودگی تمیز شود. این کار به سنگ سابی سنگ نما شناخته می شود. سپس بعد از خشک شدن سطح سنگ نما و بسته به شرایط آن، اقدام به براق کردن سطح سنگ ساختمانی از طریق رزین یا جلا دهنده سنگ، می کنند.

اما فراموش نکنید که براق کردن سطح سنگ نمای خارجی چه به صورت براق و چه به صورت تیشه ای، … نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود. چراکه می تواند نتیجه عکس داشته و باعث از بین رفتن بیشتر سنگ شوند.

مجموعه ملت سنگ دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه تولید و عرضه انواع سنگ ساختمانی می باشد؛ و همواره با مهارت و تجربه کارشناسان خود شما را در این امر مهم یاری می کند. برای اطلاع از قیمت ها، خرید، سفارش آنلاین و یا مشورت با کارشناسان ملت سنگ تماس حاصل نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید