طراحی آشپزخانه مدرن با سنگ ساختمانی

طراحی آشپزخانه مدرن با سنگ ساختمانی

آشپزخانه بخش مهمی از ساختمان به حساب می آید. از طرف دیگر سنگ ساختمانی از بهترین متریال ها برای ساخت آشپزخانه به حساب می آید.

درنتیجه برای رسیدن به آشپزخانه ای که هم متناسب با سلیقه صاحب خانه است و هم بسیار زیبا و شیک باشد، انتخاب سنگ ساختمانی طبیعی، فوق العاده است.

اولین مساله مهم در طراحی آشپزخانه این است که باید آن را به گونه طراحی و چیدمان کرد که خانم خانه دار، حس راحتی و آرامش در آن داشته باشد.

زیرا آشپزخانه مکانی است که خانم یا آقا بخش زیادی از وقت خود را در آن سپری می کنند. علاوه بر این باید از بهترین مواد در ساخت آن استفاده کرد که تمیز کردن آن برای خانم یا افراد خانواده به راحتی انجام شود.

به همین دلیل در این مقاله چند ایده برای داشتن یک آشپزخانه مدرن و زیبا پیشنهاد می دهیم. امیدواریم که بتوانید از آنها استفاده کنید.

سنگ مناسب کف آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

هر آشپزخانه دارای بخش های مختلفی می باشد، که هریک را می توان جداگانه و در هماهنگ با بقیه قسمت ها طراحی کرد. اما مهمترین آنها عبارتند از:

  • کف آشپزخانه
  • دیوارها
  • کابینت ها و کانتر آشپزخانه

لازم به ذکر است همانطور که در بالا بیان کردیم تمرکز اصلی ما در طراحی این آشپزخانه استفاده از سنگ ساختمانی می باشد.

سنگفرش آشپزخانه

کف آشپزخانه بزرگترین بخش هر آشپزخانه ای است و در دید مخاطب تاثیر فراوان دارد. علاوه بر این بر روی کف آشپزخانه تردد زیاد بوده و همینطور افتادن اجسام بر روی آن به کررات اتفاق می افتد.

درنتیجه باید سنگی را انتخاب کرد که در برابر این عوامل مقاوم باشد. در کنار اینکه تمیز کردن این سنگ کف به راحتی انجام شود.

سنگهای زمینه روش مانند سفید و کرمی اگرچه باعث پرنور تر و بزرگتر نشان دادن آشپزخانه می شوند، اما در مقابل لک و کثیفی را هم به راحتی نمایان می کنند.

بنابراین بهتر است از سنگهای مرمریت روشن که هاله هایی از دودی دارند و یا رنگ آنها دودی است، استفاده کنید. سنگی مانند سنگ مرمریت پرشین سیلک.

با این کار هم از نور آشپزخانه کاسته نمی شود و هم لکه ها به خوبی پیدا نیستند. اگر تمایل دارید از سنگ ساختمانی مات برای کف آشپزخانه استفاده کنید، سنگهای تراورتن سیلور بسیار زیبا و شیک هستند.

سنگ آشپزخانه مدرن

سنگ دیوار آشپزخانه

در آشپزخانه های قدیمی دیوار هم از بزرگترین بخش ها به حساب می آمد. اما امروزه و در آشپزخانه های مدرن، دیوار آشپزخانه تنها به دیوار پشت سینک محدود می شود.

کوچک بودن این دیوار مزیت خوبی است در طراحی نمای آشپزخانه. زیرا می تواند به نفطه عطف طراحی تبدیل شود. پیشنهاد میکنم برای این دیوار از سنگهای مرمریت صیقلی و طرح دار استفاده کنید.

مانند سنگ نما مرمریت مارشال، مرمریت های مشکی و مرمریت های قهوه ای. این سنگ ها با داشتن رنگ زمینه تیره ، نه تنها با تمام رنگ ها به راحتی ترکیب می شوند، بلکه هاله های سفید یا طلایی رنگ ها، نمای آشپزخانه را بسیار شیک می کند.

از آنجایی که دیوارهای آشپزخانه کمترین تماس را با وسایل و افراد خانه دارند، موجب شده تا دستتان در انتخاب سنگ زیبا بازتر شود، بدون نگرانی از مقاومت سنگ.

سنگ کابینت

سنگ کابینت و کانتر آشپزخانه

کابینت ها و جزیره یا کانتر آشپزخانه، قسمتی از آشپزخانه اند که همیشه در مقابل برخود با لوازم نوک تیز و در مجاورت مواد شیمیایی، حرارت، آب، … هستند. پس همانطور که می دانید باید از سنگهایی استفاده کنید که مقاومتشان دربرابر این فاکتورها بالا باشد.

بهترین سنگ ساختمانی، تمام سنگهای خانواده گرانیت می باشند. زیرا از مقاوم ترین سنگها هستند. از آنجایی که سنگ کابینت از آخرین کارها می باشد، پس باید رنگ آن را هماهنگ با دیگر قسمت ها انتخاب کرد.

ولی رنگهای گرانیت مشکی و سفید با تمام رنگها همخوانی دارند. پس اگر به نتیجه ای نرسیدید یکی از این دو رنگ زمینه را انتخاب کنید.

کلام آخر

یک پیشنهاد بسیار جذاب برای این آشپزخانه استفاده از کابینت های چوبی است. همچنین میتوانید از این ایده ها به صورت تکی استفاده کنید یا تمام آنها.

حال اگر می خواهید هریک از این سنگ ها را ببینید و مقایسه کنید، به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. و برای اطلاع از قیمت های به روز آنها با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

از سنگ ساختمانی برای سینک ظرفشویی هم میشه استفاده کرد؟

بله می توان، از سینک های سنگی ظرفشوییی در نمای آشپزخانه هایی کاملا مدرن و جدید استفاده می شود. اما چون به نسبت بقیه متریال های سینک، قیمت بیشتری دارد، در انتخاب های اول طراحان نیستند.

تمام سنگهای گرانیت دارای خال های سفید و مشکی هستند یا طرح های دیگه ای هم دارند؟

بله طرح های دیگری هم دارند. کافیه بازار سنگ یا وبسایت های فروش سنگ ساختمانی مراجعه کنید، تا تنوع آنها را ببینید.

از سنگ تراورتن در آشپزخانه فقط برای کف استفاده می شود؟

خیر در بقیه قسمت ها می توان از سنگهای تراورتن استفاده کرد، اما زیبایی سنگهای دیگر را ندارند. به ویژه زیبایی سنگهای مرمریت.

از سنگ مرمریت برای کانتر آشپزخانه نمیشه استفاده کرد؟

بله اما نه از همه آنها. اگر قصد خرید سنگ مرمریت برای کابینت یا کانتر را دارید، سنگ ساختمانی ای را بخرید که در برابر عوامل گفته شده مقاوم باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin