طراحی دکوراسیون داخلی خانه به سبک مینیمال و با سنگ ساختمانی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه به سبک مینیمال با سنگ ساختمانی

برای طراحی فضای داخلی ساختمان، سبک های متفاوتی وجود دارد، یکی از این سبک ها، سبک مینیمال می باشد. و خرید سنگ ساختمانی یکی از بهترین متریال ها برای اجرای این سبک است. در این مقاله قصد داریم چند ایده برای طراحی خانه به سبک مینیمال و با استفاده از را در اختیارتان قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

سبک مینیمال چیست؟

در ابتدا لازم است یک توضیح کوتاه و مختصر درباره سبک مینیمال دهیم تا بهتر با این سبک آشنا شوید. مینیمال یعنی ساده گرایی، یعنی پرهیز از تجملات و پیچیدگی، یعنی استفاده نکرده از وسایل اضافه، یعنی به کار بردن از رنگ سفید و خنثی در طراحی فضای داخی و … .

پس اگر وارد ساختمانی شدید که دکوراسیون داخلی آن بدون تجملات، بدون رنگ های زیاد و بسیار ساده بود، قطعا آن ساختمان از سبک مینیمال پیروی کرده است.

طراحی نمای داخلی به سبک مینیمال با سنگ ساختمانی

سبک مینیمال یکی از سبک هایی است که طی چندید سال گذشته، رشد کرده و در دنیا بسیار رایج گشته است. سنگ ساختمانی هم به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد با هر سبکی از جمله این سبک بسیار سازگار می باشد. در زیر هریک از قسمت های خانه را برای طراحی با این سبک و هماهنگی آن با سنگ طبیعی را بیان می کنیم.

بهترین سنگ ساختمانی

طراحی پذیرایی با سنگ ساختمانی

ویژگی های بارز سبک مینیمال استفاده از رنگ سفید و ایجاد نور طبیعی زیاد می باشد. برای طراحی قسمت پذیرایی یا نشینمن شما می توانید از سنگ نما داخلی با زمینه سفید برای کفپوش بهره ببرید. علاوه بر این به کار بردن سنگ سفید هم فضا را بزرگتر نشان می دهد و هم پر نور تر.

برای مبلمان و یا سایر لوازم دکوراتیو می توانید از رنگ های خنثی مانند انواع خاکستری، یا رنگ های روشن اما کمرنگ مانند نارنجی کمرنگ یا آبی کم رنگ استفاده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که فضا را نباید با وسایلی که کاربردی ندارد و با رنگ های زیاد و جیغ شلوغ کنید.

سبک اشپزخانه مدرن با سنگ ساختمانی

طراحی آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه بیشتر از هم مکان دیگری میتوان از سنگ ساختمانی استفاده کرد. در قسمت هایی مانند کانترآشپزخانه، سنگ روی کابینت ها، سینک ظرفشویی، دیوار مابین کابینت ها، کف، … .

برای زیباتر کردن هرچه بیشتر آشپزخانه با این سنگ می توانید برای همه این قسمت ها از سنگ ساختمانی سفید استفاده کنید و قسمت ها و وسایل دیگر را رنگی انتخاب کنید. همچنین می توانید از ترکیب سنگ طیبعی با چوب هم بهره ببرید. برای مثال قرار دادن سرویس غذاخوری چوبی، درهای کابینت چوبی، میز کانتر چوبی با رویه سنگی، … .

سنگ ساختمانی اتاق خواب مدرن

طراحی اتاق خواب

شاید اتاق خواب بیشترین هماهنگی را با سبک مینیمال دارد. زیرا مکانی است که ما در آنجا به آرامش و استراحت می پردازیم. ویزگی های اصلی اتاق خواب عبارتند از:

  • استفاده از تخت خواب سفید، خاکستری یا رنگ های بسیار ملایم و روشن.
  • دیوارها باید ساده باشند و با چند قاب عکس یا قاب های دیگر، به صورت سیاه و سفید تزیین شود.
  • استفاده از پرده نازک و روشن برای پنجره ها، تا نور بیشتری وارد فضا شود.
  • استفاده از سنگ کفپوش سفید برای کف، یا نصب سنگ اسلب تیره بر روی دیوار؛ به خصوص اگر تِم رنگی خواب اتاق سیاه و سفید. باشد.
سنگ سرویس بهداشتی مروارید

طراحی سرویس بهداشتی و حمام

شاید به نظرتان طراحی این قسمت با سبک مینیمال کار راحتی نباشد، در صورتی که این فکر اشتباه است. اول از همه سعی کنید رنگ کل سرویس بهداشتی سفید باشد. اما اگر این مدل را نمی پسندید، سعی کنید رنگ غالب سرویس بهداشتی و حمام سفید یا روشن باشند.

در قدم بعدی آینه نسبتا بزرگ به شکل مربع یا دایره که به صورت کمد دار می باشد را نصب کنید. آینه بزرگ فضا را بزرگتر جلوه می دهد. همچنین با قرار دادن لوازم حمام یا سرویس در داخل کمد طور آینه، این قسمت ها را ساده و بدون لوازم اضافی ساخته اید. دقیقا مطابق با ویژگی مهم سبک مینیمال.

بهترین سنگ ساختمانی سفید

سنگ های ساختمانی با زمینه سفید یا روشن، بیشترین رنگ سنگ های طبیعی را تشکیل می دهند. انتخاب بهترین سنگ کاره راحتی نمی باشد، زیرا هر سنگ ویژگی هایی مخصوص به خود را دارد؛ بنابراین زیباترین سنگهای طبیعی ساختمانی برای استفاده در سبک مینیمال عبارت اند از: سنگ مرمریت دهبید، مرمریت هرسین، مرمریت جوشقان، سنگ تراورتن سفید کردستان، تراورتن طبس، سنگ گرانیت سفید نطنز، گرانیت سفید نهبندان، … .

ما سعی کردیم در این مقاله اطلاعات لازم برای طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از سبک مینیمال در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. همچنین شما می توانید سوالات بیشتر خود در ارتباط با سنگ ساختمانی را با کارشناسان ملت سنگ درمیان بگذارید.

سوالات متداول

در سبک مینیمال میشه از رنگ های تند مانند قرمز یا نارنجی یا سبز استفاده کرد؟

بله می توان اما به صورت خیلی کم. برای مثال کوسن مبل، مبل تک در میان مبل های روشن، وسایل دکوراتیو، …

از سنگ های مرمریت رنگی هم میشه استفاده کرد برای پذیرایی؟؟

بله، اما قبلش با متخصصان مشورت کنید، چون در صورت انتخاب اشتباه، نمای خانه زیبایی خود را از دست می دهد.

در سبک مینیمال میشه گل زیاد استفاده میشه؟

نگه داری گل در صورتی که ماهیت نمای مینیمال حفظ شود، محدودیتی نیست.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin