سنگ دکوراتیو

از سنگ ساختمانی برای ساخت چه لوازم دکوراتیوی می توان استفاده کرد؟

اکثر افراد فکر می کنند، سنگ ساختمانی فقط در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد. چه در داخل ساختمان و چه در بیرون ساختمان. اما خوشبختانه سنگ ساختمانی کاربرد های دیگری دارد. به ویژه سنگ مرمریت.

استفاده از این متریال می تواند نمای داخلی و خارجی ساختمان را لوکس و باشکوه جلوه دهد. این کاربرد ها عبارتند از ساخت مصنوعات سنگی یا ساخت لوازم دکوراتیو. همانطور که می دانید طراحی نمای داخلی ساختمان در نمای ساختمان تاثیر فراوانی دارد.

درنتیجه استفاده از این وسایل دکوراتیو سنگی، قطعا از بهترین انتخاب ها برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. لوازم دکوراتیو سنگی شامل لوازم زیر است.

وسایل دکوراتیو سنگی به خصوص سنگ مرمریت

طراحی دکوراسیون داخلی سبک های مختلفی دارد. اما در تمام این سبک ها، هر ساختمانی نیاز به وسایلی دارد. شاخص ترین وسایل مبلمان ساختمان است.

فروش میز سنگی

اولین استفاده از سنگ ساختمانی در ساخت میزهای مبلمان است. رایج ترین میزهای مبلمان از جنس چوب هستند. با انتخاب سنگ طبیعی برای اینگونه میزها، خاص و متفاوت بودن را، به فرد وارد شونده به ساختمان القا می کنید.

نکته جالب دیگر این است که از سنگ مرمریت ساختمانی در ساخت میزهای بزرگتر مانند میز غذاخوری یا حتی میز شخصی در محل کار، … می توان استفاده کرد.

سنگ های مرمریت تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند. درنتیجه به راحتی می توان از سنگ طبیعی هماهنگ با مبلمان و دیگر لوازم ساختمان استفاده کرد.

استفاده دیگر از سنگ نما طبیعی در ساخت گلدان ها می باشد. اعم از گلدان های گل طبیعی یا گلدان هایی که صرفا جنبه تزیینی دارند.

مجسمه های سنگی نمونه ای از لوازم دکوراتیو سنگی هستند که بسیار زیاد آنها را دیده اید. انتخاب یک مجسمه سنگی می تواند نقطه عطفی در طراحی نمای داخلی ساختمان باشد.

میزهای کنسول سنگی، لوازم دکوراتیو سنگی دیگری هستند که ساخت آنها با سنگ ساختمانی، نمای بسیار لوکسی خواهد داشت. به خصوص اگر از سنگ مرمر یا سنگ مرمریت در ساخت آنها استفاده کنید.

میز ناهار خوری سنگی

اما شاید زیباترین و چشم نواز ترین لوازم دکوری که می توان با سنگ ساختمانی درست کرد، قاب های سنگی هستند. منظور از قاب سنگی، استفاده از سنگ های اسلب است.

سنگ های اسلب به دلیل داشتن ابعاد بزرگتر از ابعاد معمولی سنگ، زیبایی بسیار بیشتری از سنگ طبیعی را نشان می دهند. کافی است یک سنگ اسلب را برای دیواری که در دید مخاطب قرار دارد، انتخاب کنید. (مانند تصویر اول)

هزینه این کار در مقایسه با ساخت لوازم دکوراتیو سنگی دیگر، بیشتر است، اما قطعا تاثیر شگفت انگیزی بر نمای ساختمان می گذارد.

کلام آخر

این موضوع را فراموش نکنید که برای ساخت تمام این لوازم می توانید از متریال های دیگر هم استفاده کنید. اما سنگ ساختمانی طبیعی در کنار زیبایی های منحصربه فرد که دارد، از عمر بسیار طولانی هم برخوردار است.

حال اگر تصمیم گرفته اید هرچه زودتر لوازم دکوراتیو سنگی خود را سفارش دهید، به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. مجموعه ملت سنگ مرغوب ترین و متنوع ترین سنگهای ساختمانی را بر روی وبسایت خود قرار است.

با مراجعه به این سایت می توانید سنگهای ساختمانی را با یکدیگر مقایسه کرده و نزدیک ترین آنها به سلیقه خود را سفارش دهید.

سوالات متداول

برای ساخت میزهای مبلمان از چه نوع سنگی باید استفاده کرد؟

برای ساخت لوازم دکوراتیو سنگی از تمام سنگهای ساختمانی می توان استفاده کرد. اما زیبایی سنگ های مرمر و مرمریت بیشتر از سایر سنگهای ساختمانی می باشد.

ستون های سنگی هم نمونه دیگری از لوازم دکوراتیو سنگی هستند.

بله شاخص ترین ساخت لوازم دکوراتیو سنگی، ستون های سنگی هستند. حال برخی از ستون ها علاوه بر اینکه جنبه تزیینی دارند، نگه دارند وزن ساختمان هستند. اما برخی از آنها صرفه جنبه تزیینی و زیباتر کردن فضا (internal space) مورد استفاده قرار می گیرند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin