دانشنامه سنگ های ساختمانی

سنگ کابینت آشپزخانه

سنگ آشپزخانه مناسب برای کابینت چیست؟

یکی از مهمترین قسمت های ساختمان (به خصوص ساختمان های مسکونی) که برای ساخت آن از سنگ ساختمانی استفاده می شود، آشپزخانه می باشد. حتی می توان گفت بعد از نمای ساختمان بیشترین سنگ در این قسمت استفاده می‌شود، برای دیوار‌ها، کفپوش، کانتر و جزیره، کابینت ها، … .

همچنین پرکاربردترین و جذاب‌ترین قسمت هر خانه ‌ای، آشپزخانه‌ی آن است. آشپزخانه، محور اصلی سازه است و طبیعی ست که کارایی و جلوه ظاهری آن، حرف اول را می ‌زند. به ویژه در ساختمان های امروزی که دیوار وسط آشپزخانه و قسمت پذیرایی عملا حذف شده است.

حال کابینت ها سهم اعظمی از آشپزخانه را به خود اختصاص می دهند. چراکه قسمت زیادی از دیوارها را، از بالا تا پایین می‌پوشاند. از طرف دیگر در محیط آشپزخانه به دلیل امکان آسیب رسیدن به سطوح و در معرض قرار گرفتنِ بیشتر در برابر عوامل تخریب زا، بهترین گزینه به کار بردن سنگ برای کابینت می ‌باشد.

سنگ آشپزخانه

سنگ کابینت آشپزخانه

چه قصد ساخت آشپزخانه داشته باشید، چه تعویض و ترمیم دکوراسیون آن، نباید در انتخاب و خرید سنگ کابینت آشپزخانه سهل ‌انگاری کرد و یا دقت کافی به خرج نداد. زیرا سنگ کابینت مانند سنگ کف، همواره در معرض انواع مواد شوینده‌ و ضربه است. پس باید سنگ‌ هایی را انتخاب کرد که مقاومت بالایی در برابر ضربه و شوینده ‌ها داشته باشند.

علاوه براین جذب آب سنگ کابینت باید پایین، و در برابر سایش و به خصوص حرارت از مقاومت بالایی برخوردار باشد. تنوع زیاد سنگ کابینت آشپزخانه باعث می گردد خرید مناسب ترین سنگ برای این منظور به یکی از چالش برانگیز ترین انتخاب ها تبدیل گردد.

این انتخاب باید به گونه ای باشد که سنگ کابینت شما هم دوام و طول عمر بالایی داشته باشد؛ و هم با مکان مورد استفاده و سبک زندگی تان سازگاری داشته باشد. سنگ کابینت گرانیت، مرمر، کوارتز، سنگ تراورتن، چینی، سنگ مرمریت، کوارتز، … از جمله دسته سنگهای ساختمانی هستند که برای کابیت استفاده می شوند.

حال هر کدام از این سنگها، نمونه های بیشماری دارند (بخصوص در ابعاد سنگ اسلب) که انتخاب براساس سلیقه شما صورت می گیرد. اما اگر در زمان خرید سنگ کابینت نیاز به مشاور داشته باشید حتما با مشاوران ملت سنگ تماس بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.