سنگ مرمریت اسلب

استفاده از سنگ مرمریت برای دیوارهای داخلی ساختمان توصیه می شود یا خیر؟

همانطور که می دانید سنگ مرمریت از پرفروش ترین سنگهای ساختمانی می باشد. زیرا ازجمله سنگهای طبیعی است که معادن فراوانی بر روی زمین دارد. و علاوه بر در دسترس بودن زیبایی خاص و چشم نوازی هم دارند.

درمقابل دیوارهای داخلی ساختمان افزون بر اینکه وزن ساختمان و سقف را تحمل می کنند، در زیبا سازی نمای داخلی هم تاثیر بسزایی دارند. به حدی که قسمت هایی از ساختمان که نیاز به دیوار ندارد، طراحان از دیوارهای کاذب استفاده می کنند. تا با این کار فضا را به گونه ای که صحیح است و عموم مردم می پسنند، طراحی کنند.

حال این سوال پیش می آید که آیا می توان سنگ مرمریت را برای دیوارهای داخلی ساختمان استفاده کرد؟

سنگ مرمریت مناسب دیوار

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله می توان اما نه همه دیوارهای داخلی. زیرا سنگ مرمریت یک سنگ طبیعی آهکی است. این بدین معناست که آب و رطوبت را به خوبی جذب می کند. درنتیجه برای دیوارهای که در معرض جذب آب یا رطوبت هستند نباید از سنگ مرمریت استفاده کرد. مانند دیوار های حمام.

اما برای دیوارهای مابقی قسمت های ساختمان استفاده این سنگ طبیعی، بسیار ایده عال است. به طور  مثال دیوارهای پذیرایی، اتاق خواب، لابی، … به ویژه در ابعاد سنگ اسلب.

سنگ مرمریت

سنگ اسلب به سنگ طبیعی ای گفته می شود که ابعادی بزرگتری از ابعاد معمولی سنگ دارد. یعنی سنگی با ابعادی بیشتر از ۱۲۰*۲۰۰ سانتیمتر برش داده می شود.

زمانی که ابعاد سنگ بزرگتر می شود، طرح وسیع تری از سنگ ساختمانی دیده می شود. این موضوع در سنگهای مرمریت بیشتر جلب توجه می کند. زیرا مرمریت ها بر روی سطح خود دارای خطوط درهم و رنگی هستند. و زمانی که این طرح ها در ابعاد بزرگتری کنار هم قرار می گیرند، مانند یک تابلوی نقاشی بسیار جذاب دیده می شوند.

به همین دلیل است که برای دیوارهای ساختمان های مجلل مانند هتل ها، از سنگ اسلب مرمریت برای دیوارها استفاده می کنند. همچنین باید به زیبایی این سنگها ویژگی های سطح صاف، یکدست و صیقلی بودن را هم اضافه کرد.

زیرا این ویژگی ها باعث می شود فضا تمیزتر، بزرگتر، شیک تر و زیباتر دیده شود. پس اگر قصد تغییر دکوراسیون یا ساخت ساختمان را دارید حتما به سنگهای مرمریت فکر کنید.

و یا برای مشاهده و مقایسه انواع سنگهای مرمریت به سایت ملت سنگ مراجعه کنید و برای اطلاع از قیمت های این سنگهای زیبا با کارشناسان مجموعه تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

برای دیوار های حمام چه سنگی را پیشنهاد می دهید؟

سنگ های تراورتن و گرانیت. از سنگ مرمریت هم میتوان استفاده کرد اما به شرطی که در زمان تولید سنگ مرمریت مقاومت سنگ را افزایش داده باشند.

دیوارهای راه پله جز دیوارهای داخلی حساب می شوند یا خیر؟

اگر در معرض انقباظ و انبساط هوا، آلودگی، تابش نور خورشید، … نیستند جز دیوارهای داخلی حساب می شوند.

برای تمیز کردن سنگ دیوار مرمریت نباید از آب استفاده کرد؟

بهترین راه برای تمیز کردن سنگهای طبیعی استفاده از پارچه تمیز و نم دار است. اما از آنجایی که سنگهای دیوار در تماس زیاد با آب نیستند، میتوان از آب هم برای تمیز کردن آنها استفاده کرد.

قمیت گذاری سنگهای دیوار به چه صورت است؟

قیمت سنگهای ساختمانی را فاکتورهای متعددی تعیین می کنند. مانند نوع سنگ، در دسترس بودن سنگ، ابعاد و وزن سنگ، روش فراوری سنگ ساختمانی، … . که این موارد برای سنگ دیوار (Wall) هم صدق می کند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin