انواع سنگ گرانیت مشکی

بررسی سنگهای گرانیت مشکی تویسرکان و گرانیت مشکی پیرانشهر

چه قصد خرید سنگ ساختمانی را داشته باشید و چه نداشته باشید، قطعا می دانید سنگهای طبیعی ساختمانی تنوع رنگ زیادی دارند. یکی از این زمینه رنگ ها در سنگهای طبیعی، رنگ مشکی است.

رنگ مشکی در اکثر خانواده سنگهای ساختمانی وجود دارد. اما تنوع آن در سنگهای مرمریت، مرمر و گرانیت بیشتر می باشد. رنگ مشکی به دلیل وجود کانی های بیوتیت و هورنبلند در ساختار سنگ تشکیل می شود.

هرچقدر میزان وجود این کانی ها در ساختار سنگ طبیعی بیشتر باشد، رنگ مشکی در سطح سنگ بیشتر دیده می شود. این موضوع در سنگهای گرانیت به خوبی نمایان است. به ویژه در سنگهای گرانیت مشکی تویسرکان و مشکی پیرانشهر.

هردوی این سنگهای ساختمانی دارای سطحی یکدست و یکنواخت از رنگ مشکی می باشند. از آنجایی هم که امروزه استفاده از رنگ مشکی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار رایج شده است، استفاده از این سنگهای مشکی هم افزایش پیدا کرده است.

بهترین سنگ گرانیت مشکی

حال اگر این سنگهای را نمی شناسید و یا دلیل پرفروش بودن آنها را نمی دانید، به مطالعه مقاله ادامه دهید. لازم به ذکر است که چون این سنگها ویژگی های یکسانی دارند، آنها را جداگانه مورد بررسی قرار نمی دهیم.

سنگهای گرانیت مشکی تویسرکان و پیرانشهر

تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان و پیرانشهر یکی از شهرستان ها استان آذربایجان غربی هستند. هردوی این شهرها دارای معادن سنگهای گرانیت مرغوب می باشند.

وجود این معادن باعث شده است که نیاز کشور به سنگهای صادراتی خارجی مشکی بسیار کم شود. که این موضوع خود سبب کاهش قیمت سنگ گرانیت مشکی شده است.

علاوه بر این سنگهای ساختمانی گرانیت از مقاوم ترین سنگهای طبیعی هستند. این بدین معنا است که درصورت استفاده از این سنگها، نیاز به ترمیم یا نصب مجدد سنگ برای طولانی مدت از بین می رود.

اگر از سنگهای ساختمانی مانند سنگهای گرانیت مشکی تویسرکان و پیرانشهر را هم استفاده کنید، علاوه بر مقاومت، زیبایی فضا هم تکمیل می شود. به خصوص استفاده از این سنگها در ابعاد اسلب.

هردوی این سنگ ها در نمای خارجی و داخلی کاربرد فراوان دارند. در نمای خارجی می توان در نمای اصلی، کفپوش خارجی ساختمان، پله، راه پله، دیواره ها، پارکینک، محوطه و فضای سبز، … استفاده کرد.

قیمت سنگ گرانیت مشکی

در نمای داخلی هم علاوه بر کفپوش، پله و دیوارهای داخلی می توان برای لابی، کابینت و کانتر آشپزخانه، سرویس بهداشتی، قاب آسانسور، … استفاده کرد.

ویژگی مثبت سنگهای مشکی این است که میتوان از آنها برای تزیین بخشی از ساختمان استفاده کرد. به طور مثال دیوار پشت تلویزیون، یا دیواری که بسیار در دید مخاطب قرار دارد.

شاید در مواجه شدن با قیمت این سنگها کمی عقب نشینی کنید. اما خاطر جمع باشید که یکبار برای همیشه هزینه می کنید و فضای ساختمان را بسیار شیک و لوکس کرده اید.

برای خرید سنگهای گرانیت مشکی تویسرکان و پیرانشهر به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. و یا به صورت حضوری در نمایشگاه و فروشگاه این مجموعه سنگ ساختمانی مورد نظر خود را خریداری کنید.

سوالات متداول

سنگهای گرانیت مشکی چه ویژگی هایی دارند؟

تراکم بسیار بالا، ساب پذیری فوق العاده، مقاومت سایشی بالا، مقاومت فشاری بالا، جذب آب بسیار ناچیز، رنگ مشکی یکدست و بسیار تیره، عدم نیاز به رنگ شدن، طرح خاص و منحصر بفرد

این سنگها را میشه به صورت سفارشی سفارش داد؟

بله این سنگهای گرانیت در ابعاد تایل ۳۰*۳۰، ۴۰*۴۰، ۵۰*۵۰، ۶۰*۶۰، ۸۰*۸۰، ابعاد اسلب و ابعاد سفارشی قابل سفارش هستند.

سنگ پرکلاغی همون سنگ گرانیت مشکی تویسرکان است؟

بله سنگ گرانیت مشکی تویسرکان به  اشک چشمی و پرکلاغی، و سنگ گرانیت مشکی پیرانشهر به گرانیت بلک چری هم شناخته (known) می شوند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin