سنگ نما ارزان

معرفی چند سنگ نما ارزان

همانطور که می دانید سنگ ساختمانی قیمت نسبتا بالایی در بین متریال های ساختمانی دارد؛ و الان شاید تعجب کنید که سنگ نما ارزان چیست؟ یا با خود فکر کنید که سنگ نمایی که قیمت پایینی داشته باشد، بی کیفیت است. درصورتی که اینطور نیست.

در این مقاله قصد داریم دلایل ارزان بودن برخی از سنگها را بررسی کنید و در ادامه به معرفی بهترین های آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

سنگ نما ارزان

در بین انواع سنگ ساختمانی، میتوان گفت خانواده سنگهای نما از فروش بیشتری برخودار هستند. زیرا قسمت بیرونی و خارجی ساختمان بیشتر در برابر عوامل تخریب زا قرار دارد. بنابراین باید برای نما از متریالی استفاده شود که در برابر این عوامل مقاوم و پایدار باشد.

سنگ نما مصالحی است که به خوبی این وظیفه را انجام میدهد. به همین جهت است که علاوه بر فروش بالا، سنگ نما از تنوع بسیار زیادی برخودار است. از سنگهای تراورتن گرفته تا مرمریت و گرانیت.

در مقابل بسته به بزرگی و وسعت نمای ساختمان، باید مقدار و تعداد زیادی سنگ ساختمانی خریداری شود. اما از آنجایی که ممکن است هزینه این مقدار خرید بسیار زیاد شود، قیمت سنگ ساختمانی کاهش پیدا کرده تا بهتر بتوان هزینه ها را مدیریت کرد.

قیمت سنگ نما ارزان

مورد دیگری که باعث ارزان تر شدن سنگ ساختمانی می شود، میزان در دسترس بودن سنگ ساختمانی است. برخی از سنگ های ساختمانی به فراوانی یافت می شوند و کمیاب نیستند. یا معادن این سنگ ها در داخل کشور بوده و نیاز به واردات آنها نمی باشد. بنابراین در چنین شرایطی قیمت سنگهای نما کاهش پیدا میکند.

مورد بعدی ک همه ما با آن آشنا هستیم، ارائه و فروش ارزان سنگ نما در جشنواره ها، مناسبت ها و رویداد ها است. درنتیجه سنگ ارزان لزوماً سنگ بی‌کیفیت یا نامرغوب نیست، بلکه حتی مرغوب بوده و بنا به این دلایل از قیمت کمتری برخودار است.

معرفی سنگ نما ارزان

همانطور که بیان کردیم ارزان بودن یک سنگ ساختمانی بر اساس یکی از دلایلی است که در بالا به آنها اشاره کردیم. پس همه سنگهای نما در زمانی قیمت ارزان تری خواهند داشت. اما دفت داشته باشید سنگهایی که معرفی میکنیم از پرفروش ترین سنگهای نما هستند و اگر در بازه ای قیمت کمتری داشتند، حتما خریداری کنید.

به خصوص اگر قصد دارید سنگ نما رومی خریداری کنید. این سنگها عبارتند از: سنگ تراورتن حاجی آباد، سنگ تراوتن عباس آباد، سنگ تراورتن تکاب، انواع سنگ تراوتن کرم و سفید، … .

مجموعه ملت سنگ هر هفته محصولاتی را در فروش ویژه قرار داده که با مراجعه به سایت این برند، می توانید از آنها اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول

دلیل پایین بودن بعضی از سورت های سنگ چیست؟

برخی از سنگهای ساختمانی در زمان استخراج و یا تولید کیفیت پایینی دارند، به همین دلیل این سنگها همیشه از قیمت پایینی برخودارند و در درجه کیفی ۲ و ۳ قرار می گیرند.

سنگ چینی یا کریستال برای استفاده در نما مناسب است؟

بستگی دارد ساختمان در چه منطقه جغرافیایی قرار دارد، اما معمولا بله مناسب است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید