طراحی نمای داخلی با سنگ ساختمانی زرد

طراحی فضای داخلی با سنگ ساختمانی زمینه زرد

وقتی از تنوع بسیار زیاد طرح و رنگ در سنگ ساختمانی طبیعی صحبت می کنیم، اغراق نکرده ایم. شاید باورش برایتان سخت باشد که سنگهای ساختمانی طبیعی علاوه بر رنگهای زمینه رایج مانند سفید، کرمی، قهوه ای، سبز، مشکی، … دارای رنگ خاص و جذاب زرد هم می باشند.

معادن کمی در سراسر جهان وجود دارد که از آنها سنگ طبیعی با زمینه رنگی زرد را استخراج می کنند. اما خوشبختانه کشور ایران دارای معادن تولید سنگ ساختمانی زرد رنگ است.

وجود این معادن باعث شده، به راحتی بتوان سنگ نما با زمینه زرد را برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها تهیه کرد. به ویژه برای طراحی نمای داخلی به سبک مدرن.

اما اگر نمی دانید از این سنگهای ساختمانی در کدام قسمت های ساختمانی باید استفاده کرد، این مقاله را حتما مطالعه کنید.

قیمت سنگ نما

رنگ زرد

بهتر است قبل از اینکه به کاربرد سنگ ساختمانی با زمینه رنگ زرد بپردازیم، کمی درمورد ویژگی های این رنگ زیبا و چشم گیر بپردازیم.

رنگ زرد یکی از سه رنگ اصلی است که از ترکیب هیچ دو رنگی به وجود نمی آید. رنگ زرد به نوعی رنگ مادر طبیعت به حساب می آید. زیرا رنگ سبز از ترکیب رنگ زرد و آبی به وجود می آید.

زرد (yellow) القا کننده گرما، انرژی، حس خوش بینی، دلگرمی، درخشندگی، نور، مثبت بودن، شادی، گیرایی، امیدواری و خلاقیت است. رنگ زرد باعث بهبود فعالیت های ذهنی، تقویت حافظه و بیشتر شدن اشتها نیز می شود.

امروزه طراحان استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی را به عنوان رنگ برجسته به شدت پیشنهاد می دهند. به خصوص در فضاهای کم نور. زیرا رنگ زرد هم جلوه گر بوده و هم حس نور را القا می کند.

کاربرد سنگ ساختمانی با زمینه زرد

از سنگهای ساختمانی با زمینه زرد در نمای داخلی و خارجی ساختمان می توان استفاده کرد. زیرا رنگ زرد هم در سنگهای تراورتن موجوده و هم در سنگهای مرمر و مرمریت.

بهترین سنگ نما برای نمای خارجی سنگهای تراورتن بوده زیرا مقاومت زیادی دارند. که در بین معادنِ تولید سنگ تراورتن، شهرهای اصفهان و آذرشهر دارای معادن سنگ ساختمانی زرد رنگ می باشند.

شیک ترین و لوکس ترین سنگ نما برای دکوراسیون داخلی ساختمان هم تعلق می گیرد به سنگهای خانواده مرمریت و مرمر. و در بین این خانواده پرجمعیت مرمر و مرمریت، سنگهای مرمر لیمویی اصفهان و مرمر لیمویی طبس، جلوه ای بی نظیر دارند.

سنگ ساختمانی زرد رنگ

بر این اساس از سنگ نما با زمینه زرد در تمام قسمت های ساختمان می توان استفاده کرد. از نمای اصلی ساختمان گرفته تا دیوارهای داخلی، کفپوش، پله، سرویس بهداشتی، حمام، … .

اما نکته ای که باید در استفاده از رنگ زرد به یاد داشته باشید، تنالیته های رنگ زرد است. میزان استفاده از رنگ زرد و ترکیب این رنگ با رنگهای دیگر.

به کار بردن رنگ زرد و سفید در کنار هم علاوه بر نمای زیبا، حسی از تمیزی و پاکیزگی را القا می کند. به همین دلیل توصیه می شود از ترکیب سنگهای زمینه سفید و زرد در سرویس های بهداشتی استفاده شود.

اما در دیگر قسمت های ساختمان می توان با فراق بال بیشتری رنگ زرد سنگهای طبیعی را با رنگ های وسایل ترکیب و هماهنگ کرد.

اگر از سنگ کف زرد استفاده میکنید، می توانید مبلمان و لوازم خانه را با رنگ های دیگر هماهنگ کنید. ازجمله رنگهاب خنثی مانند دودی، یا رنگهای گرم مانند قرمز و نارنجی، و رنگهای سرد مانند آبی یا سبز ترکیب کنید.

لازم نیست که یک یا دو رنگ در طراحی نما غالب باشند. بلکه می توانید با استفاده بجا و مناسب از هر رنگ، نمای بسیار زیبا، چشم نواز و زیبا را با رنگ زرد بوجود آورید.

همچنین می توانید برای سفارش سنگ ساختمانی زرد یا لیمویی مورد نظر خود به نمایشگاه ملت سنگ مراجعه کنید. یا به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید.

سوالات متداول

سنگ های ساختمانی زمینه زرد، فقط دارای رنگ زرد هستند یا دارای هاله هایی از رنگ زرد هستند؟

هر دو حالت در سنگهای ساختمانی موجود است. همچنین در برخی از سنگها، علاوه بر هاله هایی از رنگ زرد، رگه هایی از رنگهای دیگری هم وجود دارد.
که هم می توان به راحتی با رنگهای دیگر ترکیب شوند و هم نمای فوق العاده زیبایی دارند.

از سنگ ساختمانی لیمویی میشه در سبک کلاسیک استفاده کرد؟

بله از این سنگهای نما می توان در تمام سبکهای نمای داخلی استفاده کرد، اما مکان استفاده و میزان آن را باید با یک طراح مشورت کنید.

از سنگ های مرمریت زرد یا لیمویی برای ساخت مصنوعات سنگی مانند ستون میشه استفاده کرد؟

بله، انتخاب بسیار قشنگی هم هست. به خصوص اگر از سنگ مرمر لیمویی استفاده کنید، زیرا سنگهای مرمر خاصیت عبور نور از خود را دارند.
با این ویژگی شمامی توانید با تعبیه کردن چراغ یا نور در مصنوعات سنگی، جلوه ی آن را دو برابر کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin