طراحی فضای داخلی با سنگ ساختمانی زمینه سبز

طراحی فضای داخلی با سنگ ساختمانی زمینه سبز

رنگ سبز نماد تازگی و تجدید حیات است و سنگ ساختمانی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی. فراوانی در طبیعت از ویژگی های مشترک و بارز این رنگ و این ماده می باشد. بنابراین در این مقاله قصد داریم این دو فاکتور که نشانی از طبیعت دارند را در کنار هم قرار داده و دکوراسیون داخلی خانه را به کمک این دو طراحی کنیم.

در ابتدا یک توضیح کوتاه درمورد رنگ سبز می دهیم. سپس برای این منظور چند ایده پیشنهاد می دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

رنگ سبز

نزدیکترین رنگ به طبیعت رنگ سبز است. این رنگ سرشار از حس آرامش و امنیت می باشد؛ به حدی که فکر کردن به رنگ سبز حسِ آرامشِ خاطری را در ما به وجود می آورد. سبز یک رنگ هماهنگ کننده و متعادل است زیرا از ترکیب دو رنگ گرم (زرد) و سرد (آبی) به وجود می آید.

رنگ سبز نماد طبیعت، رشد، سر زندگی، تجدید حیات، سلامتی، ثروت، اعتماد به نفس، همدردی، محبت، خلاقیت، وفاداری و صلح به حساب می آید. سبز تنالیته رنگی زیاد و متنوعی دارد. از ویژگی های این رنگ می توان به ترکیب پذیری فوق العاده سبز با دیگر رنگ ها اشاره کرد.

همچنین به راحتی می توان آن را در مواد، لوازم و وسایل دکوراتیو پیدا کرد. به همین دلیل طراحان در هر حوزه ای از این رنگ به کررات استفاده می کنند.

قیمت سنگ گرانیت سبز

سنگ ساختمانی سبز رنگ

همانطور که قبلا بارها بیان کردیم سنگ نما به دلیل تشکیل شدن در طبیعت داری تنوع رنگ زیادی می باشند. یکی از این رنگهای زیبا رنگ سبز است. رنگ سبز در سنگ به دلیل وجود اکسیدها و هیدروکسیدهای آهن به وجود می آید.

هرچقدر میزان اکسیدها و هیدروکسیدهای آهن بیشتر باشد، رنگِ سنگِ طبیعی بیشتر می شود. خوش بختانه این اکسید ها در اکثر سنگهای طبیعی وجود دارند. درنتیجه تنوع سنگ طبیعی با رنگ سبز بسیار زیاد است.

از جمله سنگهای ساختمانی با رنگ سبز میتوان به مرمریت سبز نایین، مرمریت سیسیلی سبز، گرانیت سبز دانه اناری، گرانیت سبز درباری، گرانیت سبز شاداب، سنگ مرمر سبز، مرمریت سبز بیرجند، سنگ گرانیت سبز اردستان، سنگ مرمریت سبز انارک، … اشاره کرد.

چند ایده طراحی دکوراسیون با سنگ ساختمانی سبز

اثرات روانی مثبت رنگ سبز به حدی زیاد است که طراحان، یک رنگ سبز یا تنالیته های رنگ سبز را حتما استفاده می کنند. همچنین نحوه پراکنده شدن رنگ در سطح سنگ، زیبایی خاصی را به وجود می آورد. به همین دلیل بسته به نوع جنس سنگِ طبیعی، در تمام قسمت های ساختمان می توان از سنگ ساختمانی استفاده کرد.

اولین پیشنهاد ما، استفاده از سنگ اسلب برای این قسمت ها می باشد. سنگ اسلب به دلیل اینکه ابعاد بسیار بزرگتری دارد، گرانتر از سنگ تایل است. اما با این حال این هزینه ارزش خود را دارد. زیرا هم بندکشی سنگ پیدا نمی شود و هم به خانه نمای بسیار لوکسی می دهد.

اگر رنگ قالب آشپزخانه شما رنگ سفید است، از سنگ زمینه سبز برای دیوار مابین کابینت ها، کابینت ها یا جزیره آشپزخانه استفاده کنید. رنگ سبز در ترکیب با رنگ سفید آرامش و حس پاکی را القا می کند.

سنگ ساختمانی سبز

اگر قصد دارید از سنگ ساختمانی سبز رنگ برای کف استفاده کنید، این سنگ را در کلِ کف استفاده نکنید. سنگ ساختمانی سبز را در ترکیب سنگ با سنگ کف زمینه روشن به کار ببرید.

یک پیشنهاد فوق العاده برای سرویس بهداشتی این است که از سنگ ساختمانی سبز برای روشویی استفاده کنید. به ویژه سنگ مرمر که قابلیت عبور نور را از خود را دارد.

برای اتاق خواب می توانید دیوار پشت تخت را با سنگ زمینه روشن پوشش دهید. یا دیوار پشت قفسه کتاب را با این سنگ زیبا تزیین کنید.

از دیگر قسمت های ساختمان که استفاده از سنگ طبیعی سبز بسیار پیشنهاد می شود، دیوار پشت تلویزیون، پله و دیوار راه پله است.

و درنهایت برای انتخاب رنگ وسایل خانه که با سنگ ساختمانی سبز هماهنگ باشد، می توانید هر رنگی انتخاب کنید. رنگ سبز با اینکه یک رنگ سرد می باشد، با رنگ های سرد، گرم و خنثی ترکیب بسیار زیبا و جالبی دارد. رنگ هایی مانند خاکستری، قهوه ای، زرد، قرمز، آبی، نارنجی، …

اما یادتان باشد که برای میزان استفاده از رنگ ها با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید. همچنین برای انتخاب سنگ مناسب با کارشناسان صنعت سنگ ساختمانی صحبت کنید. برای این کار می توانید با کارشناسان ملت سنگ تماس گرفته یا به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید.

سوالات متداول

ویژگی عبور نور فقط مختص سنگهای مرمر است؟

بله. فقط سنگ مرمر می تواند نور را از خود عبور دهد.

از سنگ ساختمانی با زمینه سبز میشه برای کارهای دکوراتیو استفاده کرد؟

بله میشه، بسیار هم قشنگ میشه. به خصوص برای ساخت ستون، مجسمه، میز غذاخوری، نیمکت های سنگی برای فضای سبز یا باغچه، …

سنگ گرانیت برای میز کانتر مناسبه یا سنگ مرمریت؟

سنگ گرانیت، زیرا مقاومت سنگ گرانیت در برابر عوامل تخریب زا مانند، مواد شیمیایی، ضربه، خش، … بیشتر از سنگ مرمریت است.

از سنگ های رنگی مختلفی میشه با هم استفاده کرد؟

بله میشه اما باید بسیار دقت کنید. قبل از اینکار حتما با کارشناسان حوزه طراحی داخلی (interior design) مشورت کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin