دانشنامه سنگ های ساختمانی

تاثیر رنگ سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی تنها مربوط به چیدمان وسایل یا تغییر رنگ آنها نیست؛ بلکه حوزه آن بسیار گسترده‌تر شده و مواردی مانند استفاده از سنگ در دکوراسیون را هم شامل می‌شود. سنگ‌های مصنوعی که برای دکوراسیون داخلی به کار می‌روند، در رنگ‌ها و بافت‌های مختلفی عرضه می‌شوند؛ به همین دلیل بسته به سبک دکوراسیون یا تم کلی آن، می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی تاثیر رنگ سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم.

تاثیر سنگ قهوه در دکوراسیون داخلی

تاثیر سنگ قهوه در دکوراسیون داخلی

یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های سنگ برای دکوراسیون داخلی، رنگ قهوه ای است. این رنگ بیشتر برای دکورهای کلاسیک کاربرد دارد که در آنها از وسایل لوکس و تم قدیمی استفاده شده است؛ در این دکوراسیون، معمولا رنگ‎‌های گرم جای بیشتری دارند. به همین دلیل استفاده از سنگ‌هایی با رنگ قهوه ای هم می‌تواند حالت لوکس بودن را در آن القا کند. البته برای جلوگیری از کاهش نور خانه، توصیه می‌شود که از رنگ‌های قهوه ای تیره استفاده نکرده یا اینکه آنها را با رنگ سفید ترکیب کنید.

تاثیر رنگ سنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

یکی از شیک‌ترین و بهترین رنگ‌های سنگ برای استفاده در دکوراسیون داخلی، سنگ طوسی است؛ این مدل از سنگ‌ها تاثیر زیادی در جذب انرژی مثبت و نور در خانه دارند و می‌توانند به عنوان راهی برای لوکس جلوه دادن محیط استفاده شوند. به همین دلیل در محیط‌های اداری و تجاری هم بیشتر از رنگ سنگ طوسی با بافت مرمری شکل استفاده می‌شود. استفاده از این رنگ، بر روی تی وی وال هم باعث خواهد شد که چشمان شما احساس خستگی نکند و در زمان تماشای تلویزیون اذیت نشوید. رنگ طوسی به دلیل حالت روشن و جلوه زیبای خود، انتخاب مناسبی برای لابی یا راه پله هم به شمار می‌رود.

تاثیر رنگ سنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

تاثیر سنگ مشکی در دکوراسیون داخلی

سنگ‌های مشکی رنگ در مقایسه با دیگر انواع سنگ، کمتر در دکوراسیون به کار می‌روند؛ اما شاید بتوان آنها را بهترین گزینه برای کف ساختمان دانست. به ویژه در مکان‌هایی مانند پاساژها که رفت و آمد زیاد است، استفاده از سنگ مشکی در کف باعث راحت‌تر شدن فرایند نظافت ساختمان می‌شود. البته برای اینکه رنگ سنگ مشکی تاثیر منفی بر روی دکوراسیون داخلی نگذاشته و نور را از بین نبرد، بهتر است در ترکیب با رنگ‌های روشن‌تر استفاده شده یا بیشتر به عنوان یک جنبه تزییناتی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار بگیرد.

تاثیر سنگ سفید در طراحی دکور داخلی

یکی از رنگ‌های پرطرفدار برای سنگ، رنگ سفید است که باعث می‌شود روشنایی محیط دوچندان شود و در عین حال حالتی بسیار شیک دارد. برای استفاده از سنگ سفید در دکوراسیون داخلی خانه یا محیط‌های اداری و تجاری محدودیتی وجود ندارد. برای مثال شما می‌توانید کانتر آشپزخانه یا رستوران خود را با استفاده از یک سنگ سفید بپوشانید که ضمن زیباتر کردن محیط، باعث دلنشین‌تر شدن فضا هم خواهد شد. همچنین می‌توانید از سنگ سفید برای پوشاندن پله‌های موجود در فضای داخلی، دیوارها و کف استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود که فضا بزرگتر به نظر برسد و حالت لوکسی در آن ایجاد شود.

تاثیر سنگ سفید در طراحی دکور داخلی

نکات مهم انتخاب رنگ سنگ مصنوعی در دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهید بهترین رنگ سنگ را برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید، نیاز است در زمان مراجعه به فروشگاه سنگ ملت سنگ نکاتی را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

  • به سراغ سنگ‌های ساده نروید؛ معمولا استفاده از سنگ‌هایی که دارای رگه‌های تزیینی در درون خود هستند، بهتر می‌توانند با دکوراسیون خانه هماهنگ شوند و دیرتر شما را خسته خواهند کرد.
  • رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید؛ توصیه می‌شود که تنها از یک رنگ خاص در دکوراسیون استفاده نکنید و برای جلوگیری از تکراری شدن فضا، به سراغ ترکیب درست رنگ‌ها بروید تا هم چشمان شما خسته نشود و هم دکور داخلی شما را دلزده نکند.
  • از بافت سنگ‌ها استفاده کنید؛ امروزه سنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند بافت برجسته یا حالت‌های آجری شکل را ایجاد کنند. شما می‌توانید از این بافت‌های خاص برای تزیین ستون‌ها یا تی وی وال خود استفاده کنید.
  • به محل استفاده دقت کنید؛ برای انتخاب بهترین رنگ سنگ در دکوراسیون داخلی، باید محل استفاده از آن را در نظر داشته باشید. برای مثال برای کف، رنگ‌های مشکی یا سفید طرفداران بیشتری دارند. همچنین رنگ قهوه ای هم برای دیوارها مناسب است و از طوسی بیشتر برای راه پله یا ستون استفاده می‌شود.
  • سبک دکوراسیون خود را در نظر بگیرید؛ برای انتخاب رنگ سنگ در دکوراسیون داخلی باید به تم رنگی کلی دکوراسیون و سبک آن دقت کنید. برای مثال رنگ سفید و طوسی بیشتر مناسب سبک‌های مدرن هستند؛ اما رنگ مشکی و قهوه ای در سبک کلاسیک به کار می‌رود.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل به بررسی تاثیر رنگ سنگ در دکوراسیون داخلی پرداختیم و مهمترین نکات را برای انتخای یک رنگ مناسب بیان کردیم. شما باید با توجه به سبک کلی دکوراسیون داخلی و تم رنگی مورد نظر خود، بهترین رنگ را انتخاب کنید. معمولا توصیه می‌شود که رنگ‌های تیره را برای فضاهای کوچک مورد استفاده قرار ندهید و بیشتر سعی کنید که با ترکیب رنگ‌ها، فضا را برای خودتان دلچسب‌تر نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.