سنگ کف و سنگ دیوار

آیا می توان از یک نوع سنگ ساختمانی برای کف و دیوار ساختمان استفاده کرد؟

با مراجعه به بازار سنگ یا مطالعه مقالات سنگ ساختمانی حتما متوجه شده اید که هر سنگی مناسبِ یک کاربری می باشد. این به این معنا است که هر سنگ ساختمانی مناسب استفاده برای یک مکان است.

و انتخاب سنگ مناسب هر نوع کاربری بر اساس ویژگی های سنگ طبیعی صورت می گیرد. به عنوان مثال سنگهای تراورتن به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر عوامل تخریب زا، بیشتر در نمای خارجی و اصلی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما در نمای داخلی چون سنگ در برابر عوامل تخریب زای کمتری قرار دارد، انتخاب سنگ ساختمانی کمی راحت تر انجام می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می کنند از یک نوع سنگ طبیعی می توانند در تمام قسمت های ساختمان استفاده کنند.

به ویژه استفاده از یک نوع سنگ ساختمانی برای کف و دیوار ساختمان. اما نباید این نکته را فراموش کرد که در نمای داخلی هم باید سنگ مناسب مکان را انتخاب کرد.

مخصوصا سنگ کف و سنگ دیوار. زیرا این دو قسمت از ساختمان بیشتر در دید مخاطب قرار دارند و شرایط نگهداری از آنها هم متفادت است.

برای درک بهتر این، این موضوع را بازتر کردیم. لطفا به مطالعه مقاله ادامه دهید.

سنگ-دیوار

سنگ ساختمانی کف

کف ساختمان سطح وسیعی از نمای داخلی را شامل می شود. علاوه براین تردد بر روی کف ساختمان زیاد است و وسایل و مبلمان هم بر روی کف قرار می گیرند.

بنابراین احتمال ایجاد خش و تَرَک بر روی سنگ کف زیاد است. همچنین باید از مقاومت فشاری بالایی هم برخوردار باشد. در کنار همه این عوامل باید زیبا هم باشد که زیبایی فضا را تکمیل کند.

همچنین سنگ کف باید در برابر انواع لکه ها و جذب آب هم مقاوم باشد. درنتیجه در مقایسه با سنگ دیوار به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

اگر هم از سیستم های گرمایش از کف جدید و مدرن استفاده می کنید، باید سنگ کف به راحتی گرما را انتقال دهد. بر اساس مطالبی که گفتیم نمونه ای از  بهترین سنگهای کف عبارتند از:

مرمریت دهبید، آباده، مرمریت پرشین سیلک، مرمریت هرسین، مرمریت صلصالی،  چینی، کریستال، … و انواع گرانیت.

سنگ دیوار

سنگ ساختمانی دیوار

نکته مهمی که بهتر است در ابتدا به آن اشاره کنیم، ابعاد سنگ اسلب یا تایل برای سنگ دیوار می باشد. همه دیوارهای داخلی، دیوارهای اصلی به حساب می آیند.

اما تفاوت مهم آنها برای انتخاب سنگ دیوار، نوع کاربری دیوار است. به طور مثال دیوار پشت تلویزیون، دیوار مابین کابینت ها، دیوار شومینه، دیوار پشت تخت خواب، … بیشتر از سایر دیوارها در دید قرار دارند.

به همین دلیل بهتر است برای این دیوارها از سنگ اسلب دیوار استفاده کنید. هم زیبایی دیوار را دوچندان می کنند و هم تمیز کردن آنها راحت تر می باشد. زیرا بندکشی در سنگهای اسلب پیدا نیست.

به طور کلی سنگ دیوار درمقایسه با سنگ کف بسیار کمتر در برابر عوامل تخریب زا قرار دارد. بیشترین موردی که برای سنگ دیوار باید رعایت کنید، تمیز کردن آن می باشد.

یعنی باید سطح سنگ را از گردوغبار پاک کنید. همچنین نباید به سنگ دیوار ضربه وارد شود. و اگر سنگ دیوار دربرابر تابش نور خورشید قرار دارد باید سنگ ساختمانی ای باشد که در برابر تابش نور خورشید مقاومت داشته باشد.

بنابر این توضیحات در انتخاب سنگ مناسب برای دیوار از اکثر سنگهای ساختمانی می توانید استفاده کنید. و آزادی انتخاب بیشتری دارید.

حال برای یک مقایسه ساده و بسیار راحت بین سنگهای ساختمانی می توانید به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید. انواع سنگ ساختمانی بر روی ان وبسیات قرار دارد.

شما می توانید سوالات خود را از طریق تماس با کارشناسان مجموعه برطرف کنید، یا در نمایشگاه حضوری بپرسید.

سوالات متداول

یعنی نمیشه از یک نوع سنگ ساختمانی هم برای دیوار و هم برای کف استفاده کرد؟

چرا این امکان وجود دارد. فقط باید سنگ ساختمانی را انتخاب کنید که برای سنگ کف هم مناسب و مقاوم باشد. اما یادتان باشد احتمالا با این کار فضای ساختمان یکنواخت می شود.

این ویژگی هایی که گفتید برای سنگ دیوارهای خارجی هم برابری می کند؟

خیر. برای سنگ ساختمانی دیوار های خارجی هم محدودیت وجود دارد. به ویژه دیوارهای حیاط که مستقیما دربرابر عوامل تخریب زا قرار دارند. نکته اصلی در انتخاب سنگ دیوار های خارجی، مقاومت سنگ ساختمانی است.

قیمت سنگ اسلب دیوار چند است؟

قیمت سنگهای ساختمانی به عوامل زیادی بستگی دارد. لطفا با کارشناسان ملت سنگ تماس بگیرید تا اطلاعات (Information) کامل را در اختیارتان قرار دهند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin