سنگ کف اسلب

سنگ اسلب کف

استفاده از سنگ کف در ابعاد سنگ اسلب زیبایی و جلوه ی لوکس تری در مقایسه با کفپوش های سنگی در ابعاد تایل دارند. این موضوع را می توان در هتل ها، مراکز تفریحی و تجاری بزرگ، رستوران ها، لابی ساختمان ها، … به خوبی مشاهده کرد.

استفاده از سنگ کف برای کفپوش ساختمان ها به جهت دوام و پایداری بالا در برابر تغییرات آب و هوایی، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاوم بودن در برابر فشار و ضربات بالا و همچنین برخورداری از قابلیت شستشو و ثبات رنگی … بسیار رایج می باشد.

علاوه براین انتخاب سنگ کف جهت تزیین و نمای هر چه بهتر و زیباتر کف ساختمان به کار می رود. به همین جهت طراحان و مالکان تمام سعی شان بر این است که همواره زیباترین سنگهای ساختمانی را برای کفپوش بنا استفاده کنند. و سنگ اسلب یکی از خاص ترین سنگهای ساختمانی طبیعی برای سنگ کف است.

سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ ها است که دارای ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگهای رایج دارد. این نوع برش باعث می شود رگه های طبیعی و زیبای سنگ به گونه ای خاص در کنار هم قرار بگیرند.

اما همه ماجرا این نیست! پس از اینکه سنگ به صورت اسلب بریدش خورد، وارد مراحل بعدی فرآوری مثل اپوکسی کاری، رگه گیری، ساب و صیقل کاری ، فرزکاری و دوربری می شود. ضخامت برش سنگ اسلب عمدتا ۲ سانتی متر بوده و در برخی از موارد با ضخامت ۳ سانتی متر نیز بریده می شود.

سنگ اسلب کف

مزایای استفاده از سنگ اسلب کف

طبیعتا نمی توان انتظار داشت که سنگ کف با این ابعاد و اندازه و با پشت سر گذاشتن این مراحلِ تولید، قیمت کمی داشته باشد. مورد دیگری که بر روی قیمت سنگ اسلب موثر است، نصب سخت آن است. اما با این حال چرا مهندسان تلاش دارند تا برای پروژه های لوکس خود از سنگ اسلب برای کف استفاده کنند؟

  • زیبایی خیره کننده
  • قابلیت ایجاد صفحه های بوک مچ و فورمچ
  • کاهش پرتی و ضایعات در تولید
  • کیفیت بیشتر نسبت به سنگ های تایل
  • قابلیت نورپردازی
  • سهولت در حمل و نقل و بارگیری
  • سهولت در انتخاب سنگ
  • دقت و کیفیت در برش

این موارد ازجمله ویژگی هایی هستند که انتخاب و خرید سنگ کف اسلب را رایج می کند. حال اگر این سوال برایتان پیش آمده که سنگ اسلب جز کدام دسته از سنگهای ساختمانی است؟ باید در پاسخ بگویم که سنگ اسلب از تمام سنگهای طبیعی تولید می شود.

بدون شک سنگ اسلب را می توان یکی از مهمترین و رایج ترین فراوری های سنگ ساختمانی برای استفاده به عنوان سنگ کف به حساب آورد. اگر تصمیم گرفتید که برای کفپوش ساختمان خود از سنگ اسلب استفاده کنید، حتما به سایت یا فروشگاه ملت سنگ مراجعه کنید.

سوالات متداول

استفاده از سنگ اسلب برای کفپوش یک فضای ۱۰*۱۵ متر توصیه می شود؟

بله، از سنگ اسلب برای هر مکانی با هر مساحتی می توان است کرد، مهم قیمت سنگ است.

بوک مچ و فورمچ در ابعاد اسلب یعنی چی؟

بوک موچ یعنی سنگ اسلب بصورت دوتایی و فورموچ بصورت چهارتایی کنار هم قرار بگیرند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید