دانشنامه سنگ های ساختمانی

سنگ تراورتن

سنگ اسلب تراورتن کرم و کاربرد آن

سنگ تراورتن کرم از معادنی بسیار مشهور و معروف در شهرهای مختلفِ کشورمان استخراج و سپس تولید و فرآوری می شوند. سنگ های تراورتن و زمینه روشن، از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی در ساختمان به شمار می آیند.

چرا که تم روشن این سنگ های نما تراورتن به گونه ای است که به راحتی با رنگ های تیره تر مانند قهوه ای، سیلور، … ترکیب شده و جلوه ای خاص به نما می دهند. و از جمله سنگهایی هستند که نظر بیشتر افراد را جلب می کنند.

تولید کنندگانِ سنگهای تراورتن کرم، آنها را در ابعاد مختلفی برش می دهند. و از رایج ترین ابعاد، ابعاد سنگ اسلب است. به ویژه سنگ تراورتن موج دار اگر بصورتِ اسلبِ بوک مچ و فورمچ تولید شود، چرا که زیبایی این دو روش، فوق العاده خاص و چشم گیر است.

سنگ اسلب تراورتن کرم

سنگ اسلب یک نوع برش از سنگ‌ های ساختمانی در اندازه بزرگ است که دارای طول و عرضِ بزرگ تری نسبت به سنگ‌ های تایل می ‌باشد. و همین یک تکه بودن سنگ اسلب باعث ایجاد رگه های طبیعی در بافت آن شده است. و از نحوه کنار هم قرار دادنِ این رگه ها، سنگهای های بوک مچ و فورمچ تولید می شوند.

در طرف مقابل تراورتن های کرم و روشن دارای تم رنگی کرم و سفید با موج هایی زیبا می باشند. این موج ها حاصل رسوب گذاری لایه های مختلف طی فرآیند تشکیل سنگ تراورتن هستند. همچنین رنگ و طرح آن ها بسته به نوع معدن و روش استخراج، متفاوت می باشد. از این رو کوپ سنگ تراورتن در کارخانه های سنگبری به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شود.

سنگ اسلب تراورتن کرم

الان یکی از دلایل پرفروش بودن این سنگهای کرم و زمینه روشن در ابعاد سنگ اسلب مشخص شد. دومین دلیل کاربرد این سنگها می باشد. کاربردهای سنگهای اسلب تراورتن کرم کجاست؟

کاربرد سنگ اسلب تراورتن کرم

به طور کلی مهم ترین کاربرد سنگهای تراورتن به ویژه تراورتن های کرم در نمای بیرونی ساختمان است. از دلایل این موضوع می توان به دارا بودنِ تخلخل بالا و چسبندگی خوب با ملات، سازگاری ایده آل با شرایط مختلف آب و هوایی سازگار، … اشاره کرد.

اما استفاده به عنوان سنگ نما تنها کاربرد سنگهای تراورتن کرم در ابعاد اسلب نیست. این سنگها کاربرد های دیگری هم دارند، ازجمله:

  • دیوار های داخلی و خارجی
  • سنگ کف
  • ساخت مصنوعات دکوراتیو
  • پوشش سنگی در حیاط، پارکینگ و محوطه سازی
  • کابینت ها و میز کانتر (جزیره) در آشپزخانه

در پایان بهترین و بیشترین سنگ های تراورتن نما کرم ایران از معادن استان مرکزی شهرستان محلات استخراج می شوند. فروشگاه ملت سنگ از بهترین کارخانجات تولید سنگهای کرم در کشور می باشد. و شما با مراجعه به سایت این مجموعه می توانید به صورت آنلاین و حضوری اقدام به خرید کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.