اصول طراحی داخلی کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک با سنگ ساختمانی

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک یکی از هماهنگ ترین سبکها برای ترکیب آن با سنگ ساختمانی می باشد. سبک کلاسیک یعنی سبک باشکوه و مجلل، و باشکوه و مجلل یعنی سنگ ساختمانی طبیعی. یکی از مهمترین متریال هایی که طراحان نمای داخلی برای سبک کلاسیک استفاده می کنند، سنگ طبیعی است.

اما چرا سنگ ساختمانی طبیعی با سبک کلاسیک رابطه بسیار نزدیکی دارد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا توضیح کوتاهی درمورد سبک کلاسیک می دهیم.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی الهام گرفته از سبک معماری رومیان در گذشته می باشد. به همین دلیل نام دیگر این سبک، سبک سنتی غربی است. درنتیجه می توان فهمید که این سبک یک سبک سلطنتی هم به حساب می آید. از سبک های سلطنتی هم چیزی به غیر از شکوه و عظمت انتظار نمی رود.

سبک کلاسیک در تضاد کامل با سبک مدرن، هم در نمای داخلی و هم در دکوراسیون داخلی قرار دارد. برخی از ویژگی های این سبک عبارتند از:

  • تقارن کامل.
  • نظم بسیار زیاد.
  • استفاده از رنگهای ملایم و مات مانند کرمی، خاکستری، طلایی، نقره ای، زیتونی، قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی و دوری از رنگهای تند و متضاد با هم.
  • هماهنگ بودن مبلمان با تمام لوازم دکوری.
  • استفاده از سنگ کف مرمریت.
  • دیوارهای بلند.
  • استفاده از لوازم آنتیک و قدمی زیبا.
  • استفاده از مبلمانی که در بازار به مبل سلطنتی معروف هستند و دارای پارچه های طرح دار می باشند.
  • استفاده از پارچه و پرده های مجلل طرح دار
  • استفاده از لوازم جوبی مرغوب مانند میز، کنسول یا کمد چوبی، …
طراحی داخلی منزل با سنگ ساختمانی

ترکیب سبک کلاسیک با سنگ ساختمانی

یکی از بارزترین ویژگی های معماری رومیان عظمت، شکوه و جلال بناها بوده است، پس باید همین ویژگی را در نمای داخلی به وجود آورد. سنگ ساختمانی به عنوان یک متریال طبیعی این ویژگی را به خوبی القا می کند. اگر خانه های مجلل را دیده باشید، حتما یک نکته توجه شما را خیلی به خود جلب کرده است. آن نکته فراوانی استفاده از سنگ ساختمانی است.

از کف گرفته تا دیوارها، پله و راه پله، حتی در استفاده از وسایل دکوری مانند مجسمه یا ستون های سنگی از سنگ استفاده کرده اند. سنگ های طبیعی زمینه روشن و صیقلی که از جنس مرمر یا مرمریت می باشند.

اما این طراحی یک طراحی بسیار پر هزینه می باشد. برای داشتن دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک نیاز است به یکسری نکات توجه کرد. نکاتی مانند ویژگی هایی این سبک که در بالا بیان کردیم. برای درک بهتر یک نمونه می آوریم.

کفپوش کردن کف با سنگ مرمریت کرمی روشن. تزیین دیوار پشت تلوزیون با سنگ اسلب. استفاده از مبلمان با رنگ آّبی کم رنگ با دسته های چوبی که مبلمان در مرکز پذیرایی و روبه روی هم چیده شده اند. نصب پرده های پارچه ای با نقوش بزرگ به رنگ کرمی یا طیف رنگی از آبی. استفاده از ابراز دکوراتیو چوبی مانند میز قدیمی چوبی که در گوشه پذیرایی قرار دارد.

سنگ داخل ساختمان

کلام آخر

سبک کلاسیک منحصر به طراحی پذیرایی و اتاق نشینمن نمی باشد. به کمک آن می توان آشپزخانه، اتاق ها، سرویس بهداشتی را هم طراحی کرد. با مراجعه به مقالات قبلی ما می توانید این قسمت های خانه را با کمک سنگ ساختمانی طراحی کنید به سبک کلاسیک.

سنگ ساختمانی به دلیل داشتن ساختار طبیعی، زیبایی های منحصر به فردی دارد. همچنین دارای طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی می باشد. و از آنجایی که نسبت به بقیه مصالح ساختمانی قیمت گران تری دارد، با سبک کلاسیک بی نهایت همگون است.

اما این نکته را در نظر بگیرید که با خرید سنگ ساختمانی یکبار برای همیشه هزینه میکنید. زیرا سنگ طبیعی عمر طولانی ای دارد.

با مراجعه به سایت ملت سنگ می توانید زیباترین سنگ های ساختمانی را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت هم به صورت اینترنتی و هم تلفنی سفارش خودتان را ثبت کنید.

سوالات متداول

اینکه در سبک کلاسیک باید وسایل در نقطه کانونی چیزی چیده شوند، درسته؟

بله منظور از این حرف این است که وسایل به خصوص مبلمان به دور وسیله یا قسمتی خاصی از خانه چیده شوند. مانند تلوزیون، شومینه، یک فرش، …

در این سبک دیوار ها با قاب بزرگ پر می شوند؟

پر نمی شوند، تزیین می شوند. یعنی برای تزیین دیوار از قاب های بزرگ و تقریبا گرانبها استفاده می شود. سبک کلاسیک در تضاد با شلوغی و بی نظمی است.

از سنگ تراورتن و گرانیت میشه در سبک کلاسیک استفاده بشه؟

سنگ های مرمر و مرمریت به دلیل زیباتر بودن، بیشتر کاربرد دارند. اما از سنگ های تراورتن و گرانیت برای مکان هایی مانند سرویس بهداشتی میتوان استفاده کرد.

گچبری در این سبک زیاد استفاده می شود؟

بله، به خصوص در سقف و دیوارها (Wall)

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin