قیمت سنگ پله ارزان

قیمت سنگ پله ارزان

عوامل متعددی در قیمت، انتخاب و خرید سنگ پله موثر می باشند. اگرچه متریال های دیگری برای پله ها می توان استفاده کرد مانند: چوب، شیشه، فلز، مواد غیر طبیعی و مصنوعات، …، اما در این بین به طور کلی بهترین، زیبا ترین، محبوب ترین مصالح برای ساخت پله سنگ است.

حال که سنگ پله یکی از پرفرش ترین مصالح برای ساخت راه پله می باشد، و تنوع سنگهای ساختمانی طبیعی هم زیاد است، طبیعتا باید قیمت های متفاوتی هم داشته باشد. از سنگ پله گران قیمت گرفته تا ارزان قیمت. اما چه فاکتورهایی باعث کاهش یا افزایش قیمت می شوند؟

راه پله عموما در قسمت های مشخصی از بنا ساخته می شوند، مانند: راه پله های ساختمان های چند طبقه، خانه های دوبلکس، ورودی ساختمان ها، حیاط خانه ها و … . و همانطور که همه می دانیم پلکان قسمتی از سازه است که توسط افراد داخل و خارج شونده دیده می شود.

بنابراین سنگهای پله علاوه بر دارا بودن استحکام و خواص مکانیکی مطلوب، باید به گونه ای باشند که موجب زیبا سازی ساختمان و محوطه نیز شوند. درنتیجه بیشتر افراد بر این باورند که فاکتور زیبایی در تعیین قیمت سنگ پله بیشتر از سایر موارد تاثیر گذار است.

سنگ پله

قیمت گذاری سنگ پله

درصورتی که اینطور نیست. نه اینکه زیبایی و منحصربه فرد بودن رنگ و طرح سنگ اهمیت زیادی بر قیمت سنگ نما پله نداشته باشد، اما فاکتورهای مهم دیگری هم هستند. ازجمله:

  • ساختار طبیعی (نوع سنگ ساختمانی)
  • ماندگاری بالا
  • استحکام بالا
  • عدم ترک و شکستگی
  • تنوع رنگ و طرح
  • قابلیت شستشو و عدم واکنش با مواد شوینده
  • ابعاد و ضخامت
  • عدم تغییر شکل
  • هماهنگی با انواع دکوراسیون ها
  • و …

اما یک مورد وجود دارد که در تعیین قیمت سنگ هم اهمیت دارد و هم ندارد، و آن مورد محل قرار داشتن پلکان است. یکی از مهمترین معیارها در انتخاب سنگ پله را می توان به دو فاکتورِ ساخت پلکان در داخل بنا و خارج بنا تقسیم کرد.

به این دلیل که جنس سنگ و فراوری های سنگ نسبت به کاربرد در یکی از این دو حالت تغییر میکند. پله در فضا های داخلی غالبا و اصولا باید زیباتر، ظریف تر و با سطحی براق و شفاف باشد. اما در فضای خارجی باید استقامت در برابر شرایط سخت را داشته باشد.

پس این مورد مستقیما بر روی قیمت سنگ تاثیر گذار نیست. اما از آنجایی که در انتخاب روش فرآوری سنگ اهمیت پیدا می کند، درنتیجه بر روی قیمت سنگ هم به صورت نامحسوس اثر بخشی دارد.

و مساله ای که باید در آخر آن را بیان کنیم این است که همه این موارد هم باعث کاهش قیمت سنگِ راه پله می شوند و هم افزایش. چراکه شرایط بازار بخصوص در بازار ایران، متغییر است. از این رو برای اطلاع از قیمت به روز انواع سنگ پله، سنگ ساختمانی، … با کارشناسان ملت سنگ تماس بگیرید.

سوالات متداول

عموما برای سنگ پله، از نوع از سنگ ساختمانی مناسب است؟

این موضوع در محل ساخت راه پله اهمیت زیادی دارد. برای فضای خارجی عمومی تراورتن، گرانیت، … و برای فضای داخلی گرانیت، دیوریت، مرمریت، سنگ چینی، تراورتن، لایم استون و مرمر.

از آنجایی که پله ها به طور مداوم مورد استفاده افراد و حمل و نقل قرار دارند بهترین پرداخت لبه آنها چیست؟

تخم مرغی ، پخ و نیم گرد ، چفت و نیم گرد و … .

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید