دانشنامه سنگ های ساختمانی

راهنمای خرید سنگ گرانیت با کیفیت بالا

راهنمای خرید سنگ گرانیت با کیفیت بالا

سنگ گرانیت یکی از جذاب‌ترین سنگ‌های طبیعی بوده که امروزه کاربردهای بسیار زیادی داشته و در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ در دسته آذرین قرار داشته و با سرد شدن تدریجی مواد مذاب آتش نشانی به وجود می‌آید. از این رو می‌توانیم گرانیت را به عنوان یکی از زیباترین و مقاوم‌ترین سنگ‌ها در سطح جهان معرفی کنیم که طرفداران مخصوص به خود را دارد. کاربرد بسیار بالای این سنگ باعث شده تا امروزه تنوع ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شده و انتخاب را برای خریداران سخت‌تر کند. بر این اساس توصیه می‌کنیم در زمان خرید این سنگ، به نکات ویژه‌ای توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکات مهم خرید سنگ گرانیت

نکات مهم خرید سنگ گرانیت

اگر قصد دارید در روند ساخت و یا بازسازی سازه مدنظر خود از سنگ گرانیت استفاده کنید، با به سراغ یک نمونه باکیفیت بروید تا بتوانید با اطمینان خاطر به مراتب بیشتر و کامل‌تری از آن بهره ببرید. با ورود به فروشگاه سنگ می‌توانید متوجه تنوع فوق‌العاده گسترده این سنگ بشوید که انتخاب را برای شما سخت‌تر از آنچه هست می‌کنند. از این رو توصیه می‌کنیم در ابتدا اطلاعات خود را درباره ویژگی‌های این محصولات و همچنین نکات مهم برای انتخاب آن‌ها ارتقا داده و سپس اقدام به خرید کنید. این نکات عبارتند از:

1. رنگ سنگ

یکی از ویژگی‌های جذاب سنگ گرانیت که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید، رنگ سنگ است. سنگ‌های گرانیتی در رنگ‌های متنوعی وجود دارند و از این رو شما به راحتی نمی‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. در ساختار این سنگ‌ها معمولا کانی‌ها و عناصر مختلفی وجود داشته که این موضوع باعث تنوع رنگی در آن‌ها شده است. در واقع یکی از دلایل محبوبیت این محصولات، وجود رنگ‌های متنوع در آن‌هاست. شما می‌توانید بر اساس سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون و معماری سازه، اقدام به انتخاب رنگ مناسب بکنید. از رایج‌ترین رنگ‌ها در این سنگ‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • مشکی
  • سفید
  • سیاه و سفید
  • صورتی
  • قرمز
  • سبز
  • خاکستری

2. خواص فیزیکی و شیمیایی

همان‌طور که می‌دانیم، گرانیت یک سنگ طبیعی بوده و در شرایط صنعتی ساخته نمی‌شود. از این رو باید ادعا کنیم که شناخت ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی این محصولات قبل از خرید نهایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و اصلا نباید نادیده گرفته شود. قرار گرفتن در شرایط دمایی مختلف، شرایط فیزیکی گوناگون و باقی عوامل در این راستا، باعث بروز مشخصه‌های متفاوتی در این سنگ‌ها شده است. از طریق این مشخصه‌ها می‌توانید متوجه شوید که سنگ مورد نظر برای کاربردی که در ذهن دارید مناسب بوده و یا اینکه باید به سراغ محصول دیگری بروید.

خرید سنگ گرانیت باکیفیت

3. قطر و ضخامت سنگ

یکی دیگر از فاکتورهایی که در زمان خرید این محصولات باید در نظر داشته باشیم، قطر و ضخامت سنگ است. این موضوع می‌تواند به صورت کاملا مستقیم در فرایند حمل و نقل و نصب سنگ اثرگذار باشد. از این رو توصیه می‌کنیم در فروشگاه سنگ، حتما به بررسی قطر، ضخامت و وزن سنگ بپردازید.

4. قیمت سنگ گرانیت

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در انتخاب نهایی سنگ گرانیت باید در نظر داشته باشید، قیمت این محصولات است. تنوع وجود در میان این سنگ‌ها باعث شده تا قیمت آن‌ها نیز در طیف گسترده‌ای قرار داشته باشد. برای خرید این محصولات توصیه می‌کنیم در اولین قدم، بودجه در دسترس خود را مشخص کرده و سپس به سراغ مراحل بعدی بروید. سپس اطلاعات خود را درباره ویژگی‌های و مشخصه‌های محصولات ارتقا داده و سنگی باکیفیت و متناسب با بودجه‌ای که در دسترس دارید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قیمت سنگ گرانیت به صورت مستقیم با کیفیت آن در ارتباط است؛ از این رو به هیچ عنوان کیفیت محصول را فدای قیمت ارزان‌تر آن نکنید.

در بهترین حالت توصیه می‌کنیم به فروشگاه سنگ معتبر رفته تا خرید خود را با اطمینان خاطر کامل انجام داده و در ازای خرید سنگ باکیفیت، هزینه مربوطه را خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین نکات درباره قیمت سنگ، این است که قیمت نهایی به فاکتورهای مختلفی وابسته است. از این فاکتورهای مؤثر می‌توانیم به مواردی از جمله نوع سنگ، کیفیت ساب، میزان عرضه و تقاضا، ابعاد سنگ و … اشاره کنیم. بدیهی است که برای تهیه سنگ گرانیت در ابعاد بزرگ‌تر، باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید.

خرید سنگ گرانیت باکیفیت

همه خریداران سنگ گرانیت، تمایل دارند که محصول باکیفیتی خریدار کرده و در ازای کیفیت دریافتی، هزینه مورد نظر را پرداخت کنند. برای اینکه بتوانید سنگ گرانیت باکیفیتی را انتخاب و خریداری کنید، لازم است به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

  • یک سنگ گرانیت باکیفیت، لبه‌های کاملا صاف و بدون ریختگی دارد.
  • هرچه سنگ گرانیت با دقت بیشتر و بالاتری فرآوری شده باشد، درخشش و کیفیت آن نیز بالاتر خواهد بود. از این رو از این طریق نیز می‌توانید درباره میزان کیفیت سنگ اطلاع پیدا کنید.
  • یکی دیگر از نکات مهم در این رابطه، میزان قدرت جذب آب توسط سنگ بوده که خریدار باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشد.
خرید سنگ گرانیت باکیفیت

کاربردهای سنگ گرانیت

برای اینکه بتوانید سنگ گرانیت باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید، لازم است تا اطلاعات خود را درباره کاربردهای این محصولات ارتقا دهید. تنوع گسترده‌ای که در میان این سنگ‌ها وجود دارد، باعث شده تا محدودیت کمتری در استفاده از آن‌ها وجود داشته باشد و شما بتوانید در موقعیت‌های مختلفی از آن‌ها استفاده کنید. این سنگ‌ها در اشکال مختلفی از جمله مربع، بیضی، مستطیل، دایره و … در دسترس هستند و شما می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. امروزه از این گرانیت طبیعی معمولا در نمای خارجی و دکوراسیون داخلی سازه‌های مختلف به بهترین نحو ممکن استفاده می‌شود.

در نمای خارجی می‌توان سنگ گرانیت را با مصالح دیگر ترکیب کرده و نتیجه جذابی را به دست آورد. در بخش‌های داخلی نیز بسته به سلیقه کارفرما، سبک دکوراسیون و ایده‌های معمار، می‌توان برای تزئین سطوح ستون‌های مختلف، کف حمام، اتاق‌خواب‌ها، طراحی آشپزخانه‌ها، پله‌ها، سطح کانتر و … از این سنگ استفاده کرد. ظاهر جذاب این سنگ می‌تواند حالتی طبیعی و بسیار جذاب به فضا ببخشد، از این رو یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این محیط‌ها محسوب می‌شود.

سخن پایانی

استفاده از سنگ‌های طبیعی به عنوان مصالح ساختمانی این روزها تا حد زیادی رایج شده است. یکی از محبوب‌ترین سنگ‌هایی که هم در بخش داخلی و هم بخش خارجی سازه‌ها کاربرد دارد، سنگ گرانیت است. گرانیت یک سنگ آذرین بوده که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود داشته و شما می‌توانید از میان آن‌ها به انتخاب بپردازید. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به بررسی انتخاب و خرید یک سنگ گرانیت باکیفیت در فروشگاه سنگ پرداختیم تا بتوانید بر این اساس بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سؤالات متداول

1. لبه‌های یک سنگ گرانیت باکیفیت به چه صورت است؟

سنگ گرانیت با کیفیت دارای لبه‌های صاف و بدون ریختگی است.

2. سنگ گرانیت چه کاربردی دارد؟

از سنگ گرانیت در نمای خارجی سازه‌های مختلف و همچنین طراحی بخش‌های داخلی استفاده می‌شود.

3. تنوع رنگی سنگ گرانیت به چه صورت است؟

سنگ گرانیت دارای تنوع رنگی بسیار گسترده‌ای بوده که می‌توان بر اساس سلیقه و دکوراسیون مورد نظر، از میان آن‌ها انتخاب کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.