محوطه سازی با سنگ ساختمانی

زیبا سازی محوطه های شهری با استفاده از سنگ ساختمانی

در مقاله های قبل در مورد استفاده و خرید سنگ ساختمانی در صنعت ساختمان سازی صحبت کردیم. اما قصد داریم در این مقاله به موضوعِ زیبا سازی محوطه های شهری به کمک سنگ ساختمانی بپردازیم.

زیرا همانطور که ظاهر یک خانه یا ساختمان برای صاحبان آن مهم می باشد، زیبا سازی فضاهای شهری هم برای ساکنان شهرها مهم است. حتی شاید اهمیت این موضوع از زیباسازی ساختمان ها هم مهمتر باشد.

روزانه افراد بی شماری در سطح شهرها درحال فعالیت هستند. پس باید فضاهای شهری را به گونه ای طراحی و ساخت که در عین زیبا بودن، باعث بهبود فعالیت و عملکرد آنها هم شود.

سنگ ساختمانی یکی از بهترین مواد و مصالح برای رسیدن به این منظور می باشد. چرای آن را در زیر بیان کرده ایم.

سنگفرش محوطه سازی

محوطه سازی شهری با سنگ ساختمانی

همانطور که همه می دانند در سطح شهر تردد افراد و وسایل نقلیه بسیار زیاد می باشد. همچنین افراد به انجام قصد کارهای متفاوتی در سطح شهر حرکت می کنند. کارهایی از قبیل: رفتن به سرکار، خرید، گردش، ورزش، … .

درنتیجه باید محوطه های شهری را به گونه ای ساخت که توجه عموم مردم را به خود جلب کند و مکانی باشند برای استراحت و تجدید قوای افراد. افزون بر این در ساخت این محوطه ها باید از متریالی استفاده کرد که از مقاومت زیادی برخوردار باشند.

زیرا موادی که برای فضای سازی شهرها به کار برده می شود در برابر عوامل تخریب زای زیادی قرار دارند. از آلودگی هوا گرفته تا تابش نور مستقیم خورشید، تغییرات جوی، سرما و گرما، سایش، ضربه، … .

بنابراین با درنظر گرفتن این موارد، به بهترین بودن سنگ ساختمانی برای محوطه سازی شهری پی می برید. سنگهای ساختمانی طبیعی دارای مقاومت و تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی هستند.

از این رو با استفاده از انواع سنگ نما در طراحی و ساخت فضاهای عمومی هم به مقاومت مصالح توجه شده و هم به زیبایی فضا.

قیمت انواع سنگ ساختمانی

کاربرد سنگ ساختمانی در محوطه های شهری

در ساخت فضاهای شهری از سنگ ساختمانی به فراوانی می توان استفاده کرد. سنگ طبیعی برای ساخت نیمکت، آبنما، مجسمه، سنگفرش، … در پارک ها و فضاهای سبز کاربرد دارد. همچنین برای ساخت جدول ها و کفپوش پیاده رو ها می توان از سنگ استفاده کرد.

کاربرد دیگر سنگهای نما در محوطه های شهری ساخت پل، پله، نمادهای شهر در سطح شهر است.

نکته جالب اینجاست که سنگ ساختمانی در ساخت آسفالت خیابان ها هم کاربرد دارد. سنگهای باطله در کارخانه های تولید سنگ ساختمانی را به پودر سنگ یا سنگ ریزه تبدیل کرده و آنها را با مواد دیگر موجود در آسفالت ترکیب می کنند.

نکته بعدی که باید به آن توجه کرد این است که سنگ ساختمانی با مصالح ساختمانی دیگر به راحتی هماهنگ می شود. مصالحی مانند چوب، شیشه، بتن، سیمان، … . همین موضوع می تواند تنوع ساخت مصنوعات سنگی را افزایش دهد.

یک نمونه بارز آن ساخت نیمکت های سنگی با دسته های چوبی یا بلاعکس موجود در پارک ها است. حال برای خرید سنگ ساختمانی می توانید با کارشناسان ملت سنگ تماس بگیرید.

مجموعه ملت سنگ با سالها تجربه در زمینه ساخت و فرآوری سنگهای ساختمانی آکادگی همکاری با شرکت ها، ادارات، انبوه سازان، … می باشد. این شرکت می تواند نیاز خریدار را به تعداد مورد نیاز سنگ ساختمانی برطرف کند.

سوالات متداول

از سنگ ساختمانی در محوطه سازی های شخصی هم می توان استفاده کرد؟

بله می توان. اتفاقا استفاده از سنگ در محوطه های شخصی کاره راحتی تری است، زیرا محوطه کوچکتر است و تعداد افرادی که از محوطه استفاده می کنند کمتر می باشد.

از چه سنگی برای پیاده رو ها میشه استفاده کرد؟ با درنظر گرفتن تردد زیاد عابرین پیاده و از بین رفتن سنگ

بهترین سنگهای ساختمانی برای پیاده رو ها و کلا فضاهای عمومی سنگهای گرانیت و بعضی از سنگهای تراورتن می باشد.

سنگهای باطله چه سنگهایی هستند؟

به سنگهای خُرد یا شکسته شده در زمان تولید سنگهای ساختمانی سنگ باطله می گویند. ابعاد این سنگها کم بوده و نمی توان آنها را در ابعاد تایل یا اسلب برش (Cut) زد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin