نمای داخلی با سنگ ساختمانی

فهرستی از موارد استفاده از سنگ ساختمانی در خانه (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به کاربرد سنگ ساختمانی در نمای خارجی پرداخته ایم. در ادامه و در قسمت دوم به کاربرد این سنگهای طبیعی در نمای داخلی می پردازیم.

نمای داخلی گروهی از کارهای مختلف است  که در عین حالی که مرتبط با پروژه ساختمان سازی بوده، مرتبط با چیدمان و لوازم خانه هم می باشد. بنابراین نمای داخلی به دو دسته تقسیم می شود:

  • نمای داخلی مرتبط با ساخت داخلی خانه
  • نحوه چیدمان و مبلمان خانه

و خوشبختانه سنگ طبیعی ساختمانی در هر دو دسته کاربرد دارد. برای آگاهی بیشتر هر دو دسته را بطور جداگانه توضیح داده ایم.

نمای داخلی با سنگ ساختمانی

نمای داخلی مرتبط با ساخت داخلی خانه شامل دیوارها، کف، سقف، پله های داخلی، … می باشد. که هریک از این موارد برای قسمت های مختلف خانه می تواند متفاوت باشد.

به طور مثال می توان برای دیوار های پذیرایی از یک متریال است کرد و برای آشپزخانه از متریال دیگری. که در اینجا تنوع سنگ ساختمانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

زیرا سنگ طبیعی معدود متریال های طبیعی می باشد که تنوع طرح، رنگ، مقاومت، … بسیار زیادی دارد. درنتیجه می توان تنوع در استفاده از متریال های مختلف را با تنوع در سنگهای طبیعی به کار برده جبران کرد.

بطور مثال می توان با خرید سنگ مرمریت آن را برای دیوار های پذیرایی استفاده کرد. اما برای آشپزخانه به سنگ مقاوم تری نیاز است که سنگ گرانیت بهترین گزینه است. زیرا مصالحی که در آشپزخانه استفاده می شود در تماس فراوان و مستقیم ضربه، حرارت، مواد شوینده، … قرار دارد.

به همین ترتیب می توان برای ساخت قسمت های داخلی دیگر ساختمان، از سنگ طبیعی استفاده کرد. تنها باید به این نکته توجه کرد که سنگ به کار برده شده، متناسب با کاربری فضا باشد.

وسایل سنگی منزل

مبلمان خانه با سنگ ساختمانی

و اما مبلمان و چیدمان خانه که قسمت هیجان انگیز این موضوع می باشد. لوازم خانه با متریال های بسیار متفاوتی ساخته می شوند. که در بعضی مواقع این وسایل تک متریال هستند و در برخی دیگر از چندین متریال ساخته شده اند.

و علاوه برجنس این وسایل رنگ موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد. حتی شاید بیشتر نوع جنس وسایل. در بین طبیعی چوب ماده ای بود است که همیشه کاربرد (Application) فراوانی داشته است.

اما چوب در عین زیبایی ای که دارد، ماده ای محکم نبوده و همچنین از تنوع رنگ زیادی هم برخوردار نیست. امروزه با کمک ماشین های سنگ بر جدید، وسایل سنگی وارد بازار شده اند که در مدت زمان کوتاهی محبوب شده اند.

مانند میز های سنگی (میز غذا خوری، میز های مبلمان، میز تلویزیون، … )، گلدان های سنگی، ظروف غذا خوری سنگی، صندلی های سنگی، قفسه های سنگی، … .

عواملی که باعث شده است این وسایل طرفداران زیادی پیدا کنند، این است که طرح هر یک از این وسایل با دیگری یکسان نیست. و این به این دلیل است که ۲ سنگ طبیعی را نمی توان یافت که طرحی دقیقا مشابه هم داشته باشند.

همینطور رنگهای جذاب و چشم نواز وسایل سنگی است که به راحتی با هر سبک و رنگی ترکیب می شوند. افزون بر این موارد سنگهای ساختمانی به دلیل سطح براق و صیقلی ای که دارند، جلوه ای بسیار لوکس و شیک دارند.

ملت سنگ برند معتبر در زمینه تولید و فراوری انواع سنگ ساختمانی می باشد که بهترین سنگهای ساختمانی در اختیار خریدار قرار می دهد.

برای سفارش سنگ مورد نظر خود چه برای ساخت وسایل و مبلمان و چه برای ساخت قسمت های داخلی ساختمان کافی است با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

کدام سنگ ساختمانی است که قابلیت عبور نور از خود را دارد؟

سنگهای مرمر این ویژگی را دارند.

برای ساخت مبلمان خانه از هر نوع سنگی میشه استفاده کرد؟

بله اما معمولا از سنگهای مرمر و مرمریت استفاده می شود.

قیمت لوازم خانه سنگی درمقایسه با دیگر وسایل قیمت بیشتری دارند؟

همیشه نه. چون قیمت هر وسیله ای تنها به نوع جنس آن وسیله بستگی ندارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin