طراحی راه پله ساختمان

۴ ایده خلاقانه در طراحی راه پله های سنگی در دکوراسیون داخلی

راه پله از قسمت های مهم در ساخت هر ساختمان می باشد. به ویژه اگر راه پله، رابط طبقات در داخل ساختمان باشد. یکی از بهترین متریال ها برای ساخت راه پله، استفاده و خرید سنگ ساختمانی است.

سنگ ساختمانی با تنوع رنگ و طرحش به راحتی با هر سبک طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ است. همچنین سنگ طبیعی طول عمر زیادی هم دارد.

اما در این مقاله قصد داریم چند ایده جذاب را به شما پیشنهاد دهیم تا اگر قصد تغییر دکوراسیون دارید یا ساخت خانه، از این ایده ها استفاده کنید و راه پله های زیباتر و کارآمد تر داشته باشید.

بازسازی راه پله های قدیمی

قفسه راه پله ای

امروزه که خانه ها کوچک شده اند، همیشه افراد ساکن خانه از کم بودن مساحت خانه گله مند هستند. یکی از راه حل هایی که باعث می شود این مشکل حل شود استفاده از فضای زیر راه پله است.

با قفسه بندی کردن این فضا می توانید آن را به کتابخانه، گلخلنه، کمد لباس، … تبدیل کنید. البته اگر قرار است از آن برای کمد یا قفسه های لباس استفاده کنید، یادتان باشد به قفسه ها به صورت درب دار باشند.

نمونه سنگ پله

نور پردازی خاص

یکی از آیتم هایی که جای خود را در طراحی داخلی و خارجی ساختمان به خوبی باز کرده است، نور پردازی های خاص است. با ورود ابزار و لوازم نور پردازی جدید و به صرفه و استفاده بیشتر از سبک مدرن برای ساخت ساختمان ها، استفاده از نور پردازی بسیار رایج شده است.

به ویژه اگر در ساخت ساختمان و راه پله از سنگ نما طبیعی استفاده شده باشد. زیرا سنگ طبیعی به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی، به خوبی نور را منعکس می کند. با این کار هم فضا تمیز تر و لوکس تر جلوه می کند و هم بع زیبایی فضا هم کمک کرده است.

قیمت سنگ راه پله ارزان

استفاده جالب از فضای زیر پله

در بالا اشاره کردیم که می توانید فضای زیر راه پله را قفسه بندی کنید. علاوه بر این کار بسته به مکان و بزرگی راه پله می توانید این فضا را به مکانی بهتر تبدیل کنید. به طور مثال می توان آنجا را به محل کار کوچک، اتاق بازی کودکان، اتاق نگهداری از حیوانات خانگی، محلی برای قرار دادن تلویزیون، …  تبدیل کرد.

خرید سنگ پله

استفاده از سنگ های ساختمانی خاص

خوشبختانه سنگهای ساختمانی به این دلیل که در طبیعت به وجود می آیند دارای طرح ها و رنگهای خاصی هستند. با استفاده از این سنگ ها برای راه پله می توانید نمایی خاص و منحصر در خانه خودتان را ایجاد کنید.

از دیگر ویژگی های سنگ ساختمانی طبیعی این است که نمیتوان دو قطعه از سنگ طبیعی را پیدا کرد که دقیقا مشابه یکدیگر باشند. ممکن است در انجام این کار با هزینه بیشتر سنگهای خاص در مقابل دیگر سنگهای ساختمانی مواجه شوید، اما یادتان باشد یکبار و برای همیشه برای طراحی خاص ساختمان هزینه میکنید.

برای مشاهده این سنگ ها و یا انواع سنگ ساختمانی به وبسایت ملت سنگ مراجعه کنید و یا با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید. ملت سنگ، شرکت و کارخانه معتبر در تولید انواع سنگ ساختمانی می باشد.

سوالات متداول

چوب عایق صوتی بیشتری دارد یا سنگ ساختمانی؟

سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی مناسب برای راه پله چی سنگی است؟

از تمام سنگهای ساختمانی می توان برای راه پله استفاده کرد، به ویژه مرمریت و مرمر. اما در زمان خرید سنگ باید به ویژگی های ضد ضربه بودن سنگ و لیز نبودن آن توجه بیشتری داشت.

علاوه بر زیر پله، طراحی دیوار راه پله هم در نمای داخلی تاثیر فراوانی داره.

بله همینطوره با ایجاد هماهنگی بین این دو فضا میتوان تاثیر بسزایی را در نمای داخلی ایجاد کرد (Create).

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin